اولین واکنش کرملین به انتخابات پارلمان اروپا

 دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: وضعیت پس از انتخابات پارلمان اروپا را موضوع داخلی فرانسه می دانیم.

خبر مرتبط
کرملین: آموزش‌دهندگان ارتش اوکراین از حملات روسیه مصون نخواهند بود

سخنگوی کرملین اظهار داشت: هر مربی که به ارتش اوکراین آموزش می‌دهد از حملات روسیه در امان نخواهد بود و فرقی نمی‌کند که آیا آنها فرانسوی هستند یا خیر.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص ادامه داد: نتایج پارلمان اروپا نیاز به تجزیه و تحلیل دارد؛ شاهد محبوبیت فزاینده احزاب راست‌گرا در پارلمان اروپا هستیم.

دیمیتری پسکوف در ادامه افزود: علیرغم اتهام زنی های آمریکا و اروپا در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نمی کنیم. همچنین، درباره سفر پوتین به کره شمالی و ویتنام در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

شهروندان ۲۷ کشور اروپایی در چهارمین و آخرین روز انتخابات پارلمان اروپا برای انتخاب ۷۲۰ نماینده خود در پارلمان اروپا دیروز یکشنبه ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) پای صندوق‌های رأی رفتند. طبق گزارش‌ها بین ۳۶۰ تا ۳۷۳ میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا از فنلاند در شمال تا قبرس در جنوب، ایرلند در غرب تا بلغارستان در شرق واجد شرکت در انتخابات و رأی گیری بودند.

با پیروز های کشب شده از سوی راست‌گرایان، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از شکست حزب متبوعش در انتخابات پارلمان اروپا (از حزب راستگرای ملی فرانسه به رهبری مارین لوپن) از انحلال پارلمان این کشور و برگزاری انتخابات زودهنگام در اواخر ماه میلادی جاری خبر داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.