استفاده دلخراش از حیوانات در کشور برای بازی همستر!+فیلم

« خوب ببینید، این همان جانوری است که ۸۰ میلیون نفر بدنبال آن هستند»، این بخشی از صحبت‌های فردی در ویدئوی وایرال شده امروز فضای مجازی است که سنجاب در دستش را مجبور به کوبیدن صفحه نمایش برای سکه جمع کردن در بازی همستر می‌کند.

خبر مرتبط
هشدار دادگستری درباره بازی «همستر کامبت»/کلاهبرداران در کمین!

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در خصوص بازی همستر کامبت که در روزهای اخیر فراگیر شده است، به مردم هشدار داد.

بنا به گفته معاون محیط زیست کردستان حیدر ویسی سنجاب مورد استفاده در این کلیپ از نوع سنجاب ایرانی است که حیوان خانگی محسوب نشده و نگهداری از آن جرم محسوب می‌شود، از این رو ویدیو در اختیار یگان حفاظت محیط زیست قرار گرفته تا با همکاری پلیس فتا فرد خاطی شناسایی و تحویل مراجع قضایی داده شود.

این نخستین باری نیست که حیات وحش مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرد، فروردین ماه امسال فرمانده انتظامی شهرستان گلبهار از دستگیری عامل حیوان‌آزاری که یک سگ را به خودرو بسته و می‌کشید خبر داده بود.

در ماده ۱۶ لایحه حمایت از حیوانات، مجازات‌هایی برای مرتکبان آزار و اذیت حیوانات پیش‌بینی شده، اما به گفته مدیرکل حوزه معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور احمد قاسمی در حوزه حیات‌وحش بیشتر مجازات‌ها به صورت نقدی و با مبالغ بسیار پایین است که خیلی بازدارنده نیست.

روانشناس بالینی و فعال آسیب‌های اجتماعی رضا فریدی معتقد است انسان سالم از آزار و اذیت حیوان احساس لذت ندارد و انتشار فیلم آزار به نوعی برای خودنمایی است.


 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.