گزارش پزشکان بدون مرز از بیمارستان‌های غزه: شرایط اسفناک است

 سازمان پزشکان بدون مرز از شرایط اسفناک بیمارستان‌های غزه و در رأس آن بیمارستان الاقصی و ناصر به دلیل حمله خونین رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات خبر داد. بر این اساس، در بیانیه منتشر شده از سوی این نهاد بین المللی آمده است: تیم‌های امدادی ما دوشادوش کادر درمان در بیمارستان‌های ناصر و الاقصی در حال درمان سیل گسترده مجروحانی هستند که طی بمباران دهشتناک امروز ارتش رژیم صهیونیستی آسیب دیده‌اند. بسیاری از این مجروحان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. ساموئل جوهان، هماهنگ کننده پزشکان بدون مرز در نوار غزه در این باره به رسانه‌ها گفت: شرایط در بیمارستان الاقصی کابوس وار است. به دلیل بمباران مناطق پرجمعیت در غزه از سوی رژیم صهیونیستی، تلفات سنگینی به غیرنظامیان وارد شده است.

وی با اشاره به نبود تجهیزات کافی در بیمارستان‌های غزه به دلیل محاصره این باریکه از سوی رژیم صهیونیستی، خاطر نشان کرد: میزان مراجعات فراتر از توان کادر درمانی برای ارائه خدمات به مجروحان به ویژه در زمان فقدان امکانات لازم در بیمارستان هاست. جوهان در ادامه با انتقاد تند از کشورهای غربی به دلیل سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان، افزود: چه میزان باید مردان، زنان، و کودکان در این جنگ به خاک و خون کشیده شوند تا رهبران جهان تصمیم بگیرند به این قتل عام پایان بخشند؟

منابع محلی امروز اعلام کردند طی عملیات رژیم صهیونیستی در النصیرات دستکم ۲۱۰ غیرنظامی به شهادت رسیده و بیش از ۴۰۰ تن مجروح شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.