تاکید وزیر خارجه آمریکا بر طرح صلح بایدن/ به نفع اسرائیل و فلسطین است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بر این اساس، بلینکن که در آستانه سفر به خاورمیانه قرار دارد، افزود: پیشنهاد هشت روز پیش جو بایدن برای پایان منازعه در غزه، هم برای فلسطینیان مناسب است و هم باعث آزادی اسرای باقی مانده اسرائیل در بند حماس خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه از عملیات دیروز ارتش رژیم صهیونیستی در غزه و آزادی ۴ اسیر این رژیم ابراز خرسندی کرده و تصریح کرد: آمریکا تا زمانی که تمامی اسرای اسرائیل از بند حماس آزاد نشده و به خانه بازنگردند آرامش خاطر نخواهد یافت.

وی تاکید کرد: به همین دلیل نیز ما بر آتش بس تاکید داریم. آتش بس می‌تواند منجر به آزادی تمامی اسرای اسرائیل، افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه، بازسازی این باریکه، و استقرار یک صلح پایدار در این منطقه شود.

آنتونی بلینکن بدون اشاره به سنگ اندازی های مقامات صهیونیست در روند استقرار آتش بس در غزه، با سرزنش حماس مدعی شد: تنها کسی که مانع از رسیدن به یک آتش بس پایدار در این باریکه محسوب می‌شود جنبش حماس است.

طرح صلح بایدن تقریباً همان طرح صلحی است که مصر پیش تر مطرح کرده و حماس قبل از عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در رفح با آن موافقت کرده بود. با این حال، مقامات صهیونیست با رد کردن این طرح صلح، اعلام کردند تا زمانی که حماس نابود نشود، عملیات در غزه پایان نخواهد پذیرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.