اولین واکنش اسرائیل به قرار گرفتن در لیست رژیم‌های کودک‌کش

یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مصوبه الحاق تل‌آویو به لیست بین‌المللی رژیم‌های ناقض حقوق کودکان در مناسبات تل آویو با سازمان ملل متحد تاثیرگذار خواهد بود.

الجزیره گزارش داد، در همین رابطه سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد که قرار گرفتن ارتش اسرائیل در لیست سیاه رژیم‌های قاتل کودکان به اطلاع وی رسانده شده است.

وی افزود که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار الحاق تل‌آویو به لیست سیاه رژیم‌های کودک‌کش شده است.

خبر مرتبط
تل‌آویو رسما در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت

یک شبکه صهیونیستی گزارش داد که دبیرکل سازمان ملل، تل‌آویو را در لیست سیاه این سازمان به عنوان رژیم کودک‌کش قرار داده است.

ارتش اسرائیل در حمله وحشیانه خود به غزه تاکنون بیش از ۱۵ هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده است که حدود ۴۰ درصد مجموع شهدای فلسطین را تشکیل می‌دهند. بر اساس آمارهای رسمی با گذشت ۸ ماه از جنگ غزه تاکنون بیش از ۳۶ هزار فلسطینی به شهادت رسیده و بالغ بر ۸۶ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند و حدود ۷۰ درصد از زیرساخت‌های غیرنظامی غزه شامل مدارس و منازل مسکونی و بیمارستان‌ها تخریب شده‌اند.

دادگاه بین‌المللی لاهه نیز در ۲۴ می احکام بازداشت تعدادی از سران رژیم صهیونیستی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یواف گالانت وزیر جنگ را صادر کرده است. پیش از این برخی از محافل بین‌المللی از جمله سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز انتقاد گسترده‌ای را از رژیم صهیونیستی مطرح کرده و خواستار الحاق این رژیم به لیست ننگ سازمان ملل متحد شده بودند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.