احداث اولین پل تمام سنگی ایران در تهران+ جزئیات

داود گودرزی عصر پنجشنبه گفت: به منظور اجرایی شدن بخش‌های احداثی طرح رود دره فرحزاد، مسیر منتهی به پل آبشار از فردا به مدت ۱۵ روز در فرحزاد بسته است تا متخصصان و مهندسان عمرانی نسبت به احداث مجدد پل منطبق با طرح اقدام کنند.

شهردار منطقه پنج با پوزش از شهروندان بدلیل رعایت الزام ترافیکی در تغییر مسیر، تقاضا کرد تا از مسیرهای جایگزین که توسط تابلوهای راهنمای ترافیکی معرفی شده است، استفاده کنند.

وی اضافه کرد: پل جدید که بسرعت ساخته می‌شود، نخستین پل تمام سنگی ایران خواهد بود که در آن از هیچ مصالح ساختمانی مرسوم استفاده نمی شود.

خبر مرتبط
خبر خوش برای تهرانی‌ها

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران اکنون با قرار گرفتن روی عدد ۷۰ در شرایط سالم قرار دارد ضمن اینکه در ۲۴ ساعت گذشته نیز میانگین کیفیت هوای پایتخت روی عدد ۸۹ و در وضعیت سالم بود.

گودرزی گفت: حفظ هویت، اصالت و زیبایی‌های جمعیتی و جغرافیایی فرحزاد، این رود دره متمایز و ارزشمند محیط زیستی در شهر تهران، از الزامات همه دست اندرکاران طرح است.

وی اظهار امیدواری کرد که با تلاش شبانه‌روزی همکاران مدیریت شهری، تیر امسال شاهد افتتاح گام(فاز) نخست رود دره فرحزاد برای حضور شهروندان باشیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.