اقدام خصمانه اسرائیل خون حماس را به جوش آورد/ درخواست از سازمان ملل و کشورها

جنبش حماس فلسطین در واکنش به اقدام کنست رژیم صهیونیستی در تصویب پیش نویس قانونی که کشورها را از گشایش کنسولگری و سفارتخانه برای فلسطین در قدس منع می‌کند، اعلام کرد: تصویب پیش نویس قانون منع گشایش نمایندگی‌های دیپلماتیک کشورهای خارجی در قدس اشغالی برای ارائه خدمات به مردم فلسطین توسط کنست رژیم اشغالگر، یک رفتار کینه توزانه و انتقام جویانه از جانب این رژیم است.

حماس تاکید کرد: این اقدام خصمانه صهیونیست‌ها در چهارچوب تلاش آنها برای یهودی‌سازی شهر قدس، انکار و محو هویت ملی مردم فلسطین و موجودیت سیاسی و حق ذاتی این مردم در سرزمین و پایتخت تاریخی کشورشان است.

این جنبش تصریح کرد: این تصمیم کاملاً باطل بوده و از جانب مقامات رژیم اشغالگر که هیچ حقی در قدس و اراضی فلسطین ندارند صادر شده است. ما از سازمان ملل و همه کشورها می‌خواهیم این اقدام اشغالگران صهیونیست را رد و آن را جرم انگاری کنند.

خبر مرتبط
قطر پاسخ مثبت را از حماس و اسرائیل گرفت/ جنگ متوقف می‌شود؟

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» به نقل از یک مسوول آگاه از روند مذاکرات آتش بس در نوار غزه نوشت: نتانیاهو به نمایندگانی در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) اعلام کرده که آماده متوقف کردن جنگ در نوار غزه به مدت شش هفته است.

روز گذشته کنست رژیم صهیونیستی پیش نویس قانونی را تصویب کرد که از گشایش نمایندگی‌های دیپلماتیک در قدس اشغالی که به فلسطینی‌ها خدمات می‌دهند جلوگیری می‌کند تا این رژیم بتواند توطئه‌های خود علیه قدس را به راحتی اجرا کند.

در بیانیه کنست رژیم اشغالگر به این منظور آمده است که اسرائیل به هیچ نهاد سیاسی خارجی اجازه نخواهد داد که یک نمایندگی دیپلماتیک در قدس برای خدمت به غیر اسرائیلی‌ها (فلسطینیان) افتتاح کند.

این تصمیم صهیونیست‌ها بعد از به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین توسط کشورهای مختلف جهان از جمله اروپایی‌ها اتخاذ شد.

«زیو آلکین» عضو کنست رژیم اشغالگر در این زمینه گفت: روند اخیر کشورهای جهان برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین ممکن است منجر به افتتاح کنسولگری‌های خارجی در قدس برای فلسطینی‌ها شود و پیش نویس قانونی که در کنست تصویب شد با هدف جلوگیری از فشارهای سیاسی بر وزارت خارجه و کابینه اسرائیل جهت تصویب تاسیس کنسولگری‌ها در قدس است.

چند روز قبل بنیاد اروپایی‌های حامی قدس درباره توطئه رژیم اشغالگر برای سوء استفاده از جنگ غزه برای تحمیل یک واقعیت جدید بر قدس و یهودی‌سازی آن هشدار داده و اعلام کرد: نیروهای رژیم اشغالگر به سوء استفاده از جنگ نسل کشی علیه نوار غزه برای تشدید تجاوزات خود در قدس اشغالی، تقویت طرح‌های یهودی‌سازی و تحمیل یک واقعیت جدید به شهر قدس و مسجد الاقصی ادامه می‌دهند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.