واکنش حماس و جهاد اسلامی به راهپیمایی تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها در قدس

جنبش‌های مقاومت «حماس» و «جهاد اسلامی» با صدور بیانیه‌های جداگانه در واکنش به راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها در قدس اشغالی درباره تداوم سیاست‌های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مسجد مبارک الاقصی هشدار داده و اعلام کردند راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی، تجاوزی در حق ملت فلسطین و مقدسات آن است.

جنبش حماس طی بیانیه ای تأکید کرد موافقت کابینه فاشیستی صهیونیستی با برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی توسط شهرک نشینان صهیونیست و حملات و تجاوزاتی که با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی علیه ملت و مقدسات فلسطین صورت گرفت، نشانه زورگویی این کابینه فاشیستی و تلاش آن برای یهودی سازی مقدسات و بی احترامی به احساسات صدها میلیون مسلمان در سراسر جهان است.

خبر مرتبط
عربستان تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را شدیدا محکوم کرد

وزارت خارجه عربستان سعودی چهارشنبه شب یورش شهرک‌نشینان تندرو صهیونیست به مسجدالاقصی را محکوم کرد.

این جنبش ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره تداوم این سیاست های جنایتکارانه علیه مقدسات فلسطین و در راس آنها مسجد مبارک الاقصی افزود: مقاومتی که در جریان نبرد طوفان الاقصی رشادت های متعددی را رقم زده است و رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان آن را در کرانه باختری تحت تعقیب قرار می دهد، راه ضربه زدن به این دشمن جنایتکار را پیدا خواهد کرد تا جلوی سرکشی های رهبران و شهرک نشینان تندرو را بگیرد.

همزمان جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد راهپیمایی تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان اشغالگر در قدس و بستن درهای مسجد الاقصی به روی مسلمانان تعدی آشکار به قبله نخست مسلمانان است.

جهاد اسلامی افزود: صهیونیست‌ها گمان می‌کنند با تعرض به مسجد الاقصی بخشی از تحقیر ارتش خود در غزه و کرانه باختری را جبران خواهند کرد.

جهاد اسلامی تصریح کرد: ملت فلسطین لحظه‌ای از دفاع از مقدسات خود دریغ نخواهد کرد و ما همه فلسطینیان را به مقابله با عربده‌کشی صهیونیست‌ها برای دفاع از عزت و کرامت امت فرامی‌خوانیم.

جنبش مذکور همچنین سکوت کشورهای عربی در قبال تجاوزات به مسجد الاقصی که موجب گستاخ‌تر شدن صهیونیست‌ها و تعرض به مقدسات امت شده، را محکوم کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.