نتانیاهو: آماده عملیات بسیار قوی هستیم

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گزارش داد: ما آماده عملیات بسیار قوی در شمال هستیم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه حملات گسترده‌ای را به مناطق شمال اراضی اشغالی و به‌ویژه «کریات شمونه» انجام داد و این حملات منجر به آتش‌سوزی گسترده‌ای در این منطقه شد.

در همین راستا، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: کابینه امروز با افزایش تعداد سربازان ذخیره به ۳۵۰ هزار نفر در سایه تشدید تنش در جبهه شمالی موافقت خواهد کرد.

خبر مرتبط
اسرائیل برای ادامه جنگ در غزه از آمریکا ضمانت خواست

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که کابینه جنگ این رژیم تصمیم گرفته است تا از آمریکا تضمین بگیرد که جنگ غزه حتی پس از اجرایی شدن توافق تبادل اسرا، ادامه پیدا کند.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های عبری ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمال می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.