آمار جدید رژیم صهیونیستی از سلامت اسرا در غزه

از حدود ۲۵۰ نفری که توسط حماس در جریان حملات ۷ اکتبر که جرقه جنگ را به دنبال داشت به نوار غزه برده شدند، تعداد زیادی در آتش بس نوامبر آزاد شدند، در حالی که تعدادی دیگر - مرده یا زنده - توسط سربازان اسرائیلی پیدا شدند.

خبر مرتبط
معاون دبیرکل حزب‌الله: برای یک جنگ همه‌جانبه با اسرائیل آماده‌ایم

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: اگر اسرائیل خواهان وارد شدن به جنگی همه جانبه باشد، ما برای آن آماده‌ایم.

به گزارش رویترز، آمار دولتی می‌گوید 120 نفر در اسارت هستند که 43 نفر از آنها به طور غیابی توسط مقامات اسرائیلی بر اساس منابع مختلف اطلاعاتی از جمله اطلاعات رسیده به دست نیروهای امنیتی، دوربین‌های مدار بسته یا فیلم‌های گرفته شده توسط شاهدان و تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی مرده اعلام شده‌اند. 

برخی از مقامات مدعی‌اند که تعداد کشته شدگان ممکن است بیشتر باشد. 

حماس که در آغاز جنگ تهدید به اعدام اسرا در تلافی حملات هوایی اسرائیل کرد، از آن زمان گفته است که چنین حملاتی باعث مرگ اسرا شده است. اسرائیل این موضوع را در همه موارد رد نکرده است، اما گفته است که برخی از اجساد پیدا شده نشانه‌هایی از اعدام را دارند.

روز دوشنبه چهار اسیر دیگر به لیست کشته شدگان اسرائیل اضافه شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه پیشنهاد اسرائیل برای پایان دادن به جنگ، که بر اساس آن برخی از اسرا طی یک آتش‌بس اولیه آزاد می‌شوند را اعلام کرد.

اما تلاش‌ها برای دستیابی به این توافق با اصرار اسراییل بر از سرگیری کمپین نابودی حماس در حالی که گروه فلسطینی خواستار پایان تضمینی جنگ و خروج همه نیروهای متجاوز است، به بن‌بست خورده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.