پیش بینی هواشناسی تهران طی سه روز آینده

 بر پایه واکاوی الگوهای همدیدی و بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، طی سه روز آینده وضعیت جوی استان، آسمانی صاف تا قسمتی ابری در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و افزایش وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی این مدت، پیرو هشدار سطح زرد روز گذشته، با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی و بروز ناپایداری‌های جوی، در نیمه شمالی و ارتفاعات استان در بعضی ساعات بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ و در قیمه جنوبی و غربی گاهی وزش باد شدید با خیزش گرد و خاک مورد انتظار است.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی به کشاورزان ۱۳ استان کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد برای ۱۳ استان طی امروز سه‌شنبه از احتمال وقوع آبگرفتگی، سیلاب، تگرگ و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

در روزهای جمعه و شنبه (۱۸ و ۱۹ خردادماه) آسمان صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات با افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود. همچنین از روز جمعه روند تدریجی افزایش دما مورد انتظار است.

طبق این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۶ خردادماه) صاف و از بعدازظهر افزایش ابر و افزایش باد و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (۱۷ خردادماه) صاف و از بعدازظهر افزایش ابر و افزایش باد گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه‌ استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌ است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.