وعده یارانه‌ای این نامزد انتخاباتی

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده سابق مردم تبریز برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

خبر مرتبط
فوری/ معاون احمدی نژاد وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری شد+ فیلم

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میر تاج‌الدینی نماینده ادوار مجلس برای ثبت‌نام در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حاضر شد.

 حجت الاسلام سید محمدرضا میر تاج الدینی روز شنبه بعد از ثبت نام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: سلام بر ملت شریف ایران امام راحل و رهبر معظم انقلاب درود بر شهیدان به ویژه رجایی، دوران شهید آیت الله رئیسی عزیز و یاران آسمانی او و درود بر شهدای مظلوم غزه و رفح،  من فرزند ایرانم از دیار آذربایجان با سابقه حضور در خانه ملت برای تداوم راه خدمت به ملت آمده‌ام.

وی گفت: با تجربه حضور در دولت برای ساماندهی معیشت مردمی که پای وطن ایستاده اند، آمده ام. کلید تحول کشور را در دستان معلمانی میدانم که با جان و دل نسلهای آینده را تربیت میکنند. راهبرد توسعه اقتصاد کشور را در دستان پینه بسته کشاورزان کارگران و تولیدکنندگان میبینم.

میرتاج الدینی اظهار داشت: با شناختی که از وضعیت اقتصادی کشور دارم با صراحت عرض میکنم تحول در اقتصاد کشور نیاز به گامهای بلند و اصلاحات اساسی دارد.اصلاحات اقتصادی که نه باید انقلاب اقتصادی کرد.

وی گفت: پایه اصلی این انقلاب اقتصادی برنامه ریزی دانش بنیان جهش تولید و مشارکت واقعی مردم محور اصلی آن ، عدالت ، ثمره ملموس آن پیشرفت کشور رفاه و رضایتمندی مردم عزیزمان است.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه  کلیات آن در سیاستهای کلان و اسناد بالادستی بخصوص در برنامه هفتم توسعه آمده است گفت: اما برای تحقق آن مدلهای اجرایی و برنامه های عملیاتی لازم داریم در دولت خدمت ما با اجماع نخبگان جامعه جهت تحول در نظامات اقتصادی تلاش مضاعف خواهیم نمود. ایران اسلامی در حال پیشرفت است انقلاب اسلامی در حال فتح قله هاست.اما تا کشور به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل نشود و منابع عظیم مورد نیاز آن تامین و مدیریت صحیح نگردد؛ محرومیت زدایی توسعه عدالت محور و شکوفایی اقتصادی حاصل نخواهد شد.البته با احیاء ظرفیتهای بالقوه مبتنی بر مزیتهای نسبی کشور باید منابع جدید ایجاد کرد.

وی ادامه داد: مردم عزیز ما بدانند بیش از دو برابر بودجه عمومی دولت در حامل‌های انرژی به صورت ناعادلانه هزینه می‌شود که در صورت اجرای عادلانه قانون هدفمندی ۶۰ درصد از این منابع به صورت مستقیم در قالب کارت معیشتی یارانه نقدی و روش‌های مدیریتی دیگر به رفع فقر و محرومیت زدایی منتهی می‌شود.اجرای صحیح این قانون ضریب جینی و فاصله طبقاتی را به شدت کاهش میدهد و ۴۰ درصد از همین منابع به نیازهای اساسی کشور و حمایت از تولید صرف می‌شود که موجب توسعه و اشتغال می‌گردد. 

میرتاج الدینی گفت: نامزد محترمی که سالها رییس مجلس بوده‌اند باید به این سوال پاسخ دهند چرا مانع اجرای این قانون مهم شدند؟ و باعث شدند که این مساله همچون بهمن ،ویرانگر بر سر اقتصاد کشور آوار گردد و دیگر کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد. بخشی از امنیت و اقتدار امروز کشور مدیون مجاهدتهای سردار جبهه مقاومت شهید قاسم سلیمانی در عرصه بین‌المللی است. مبنای سیاست خارجی ما تعامل گسترده و سازنده برای تحقق منافع و حقوق مردم و رفع تحریم های ظالمانه در چارچوب اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی می‌باشد.

وی گفت: شایسته سالاری استفاده از چهره‌های توانمند و نخبگان ،مخصوصاً جوانان عزیز و فراهم کردن شرایط برای حضور آنان در مدیریت‌های کلان کشور از اصول برنامه های من است با احترام به همه اقوام عقاید و سلایق باور راسخ دارم برای تحقق عدالت و پیشرفت کشور به ایستادن در کنار هم نیاز داریم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.