قالیباف: مهمترین ویژگی شهید رئیسی این بود که مردم را ولی نعمت خود می‌دانست

محمدباقر قالیباف در مراسم گرامیداشت شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت در میدان امام حسین(ع) گفت: بعد از گذشت چند روز از شهادت شهدای خدمت ویژگی‌هایی از آن ها مطرح شد که همه این‌ها می‌تواند الگوی ما به ویژه مسئولان و کارگزارن نظام باشد.

خبر مرتبط
مراسم هفتم شهدای خدمت در تهران با سخنرانی قالیباف برگزار شد

مراسم هفتم شهادت آیت الله رئیسی و سایر شهدای خدمت در میدان امام حسین تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه خلوص و کار برای خدا در راس برجستگی‌های رئیس جمهور بود، گفت: بنا بر فرموده امام راحل، کار برای خدا خستگی و دلسردی ندارد؛ زندگی شهید آیت‌الله رئیسی به خصوص در دوران ریاست جمهوری به گونه‌ای بود که خستگی را خسته کرده بود. این شهید عزیز هیچ‌گاه علی‌رغم تمامی سختی‌ها و مشکلات و زخم زبان‌ها دلسرد نشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت‌های آیت الله رئیسی در جلسات مختلف گفت: آیت‌الله رئیسی هرگز دلسرد نشد و همیشه صحبت هایشان حاکی از امید به آینده بود.

آیت‌الله رئیسی مردم را ولی نعمت خود می‌دانست

قالیباف ادامه داد: مهمترین ویژگی شهید رئیسی این بود که مردم را ولی نعمت خود می دانست و مردم را مزاحم فرض نمی کرد و با عشق برای مردم کار می‌کرد؛ لذا مهمترین و اساسی ترین کار رئیس جمهور شهید، داشتن رابطه با مردم در تراز انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه حق مردم دسترسی به کارگزارن نظام است، گفت: شهید رییسی در مقام رئیس جمهور نماد این موضوع شد و در عالی‌ترین سطح مسئولیت نشان داد هیچ حجاب و مانعی بین مردم و مسئول انقلابی وجود ندارد. او در هر فرصتی درد و دل مردم را شنید.

قالیباف ادامه داد: ما شخصیت عزیزی را از دست دادیم که خسارت بسیار بزرگی است اما خسارت بزرگ‌تر غفلت کردن ارزش ها و باورهای او است.

وی گفت: من نه فقط یک همکار بلکه یک همسنگر را از دست دادم؛ دوستی و رفاقت ما از مشهد و از آغاز جوانی در سال ۵۶ یعنی قبل از انقلاب و در مبارزه با رژیم ستم شاهی شروع شد. از همان زمان این مرد اهل توسل و عبادت بود.

قالیباف مجددا بیان کرد: بنده یک رفیق و دوست را از دست دادم که رفاقت و همکار و همسنگری ما به بیش از ۴۷ سال می رسد. این یار دیروز ما امروز در میان ما نیست و از دیدن جای خالی این شهید عزیز و گرانقدر دلتنگ و غصه‌دار هستیم و ثلمه بزرگی وارد شد؛ البته امروز رویکرد خدمت‌گزاری ایشان بیشتر از قبل میان مردم جا باز کرده و باعث انسجام بیشتر شده است.

حق نداریم به عقب برگردیم

رئیس مجلس اضافه کرد: ما حق و اجازه نداریم چرخ های‌تحول در حوزه حکمرانی و رابطه بین کارگزاری نظام با مردم باقی مانده از داوران شهید رییسی را متوقف کرده و یا خدای ناکرده به عقب برگردیم که این خیانت بزرگ به آرمان های امام راحل و شهدا و ظلم بزرگ به ولایت و مردم است. باید همه مصمم باشیم و تحت هیچ شرایطی این فرصت بزرگ را ضایع نکرده و از دست ندهیم.

قالیباف با بیان خاطره ای از رئیس جمهور شهید بیان کرد: زمانی که آیت الله رئیسی می‌خواست از امام رضا(ع) و خادمی ایشان به تهران بیاید، با اشک به من گفت هیچ جایی برایم بهتر از خدمت در جوار حضرت علی‌بن‌موسی الرضا نیست. اگر امروز بنا بر تکلیف و وظیفه می آیم، فقط به عشق خدمت به مردم و مجبین اهل بیت است و از امام رضا(ع) خواستم توفیق خدمت را به من بدهد تا خدمتگزار صادقی در تراز انقلاب اسلامی باشم؛ با همین توسل بود که در دهه کرامت و ایام ولادت امام رضا (ع) به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و سه سال بعد درست در شب ولادت حضرت به شهادت رسید. کسی که اینگونه توسل و خدمت می‌کند، خدا او را در دنیا و آخرت ماندگار می‌کند.

رئیس مجلس در پایان یادآور شد: ملت ما در طول انقلاب اسلامی حوادث تلخی را دیدند که آخرین مورد آن شهادت رئیس جمهور بود و در تمامی این شرایط آرامش مردم و استحکام سیاسی کشور به نمایش گذاشته شد لذا چنین حوادثی هرگز نمی.تواند خللی در امورات و عزم و آرامش و روحیه مردم داشته باشد و این‌ها نشان از قدرت و انسجام ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران عزیز دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.