رایزنی تلفنی علی باقری با وزیر خارجه ارمنستان

«آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان در گفت‌وگوی تلفنی با «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت به دولت و مردم ایران، بر تداوم همکاری دولت ارمنستان با جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف مورد نظر رهبران دو کشور تاکید کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، علی باقری ضمن تشکر از پیام‌های مقامات عالی ارمنستان از جمله رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه این کشور و همچنین سفر نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه ارمنستان به تهران برای ادای احترام به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید و همراهان ایشان، بر اهمیت اجرایی شدن بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخست‌وزیر ارمنستان که ناظر بر تحقق اهداف راهبردی بین دو کشور است، تاکید کرد.

سرپرست وزارت خارجه با تاکید بر امنیت درون‌زا به عنوان دکترین امنیت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ایران خود را به نقش‌آفرینی مؤثر برای پایداری امنیت و ثبات در قفقاز متعهد می‌داند.

باقری همچنین بر آمادگی کشورمان برای عملیاتی شدن توافقاتی که در دوران رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان حاصل شده تاکید کرد و در ادامه ضمن ابراز همدردی جمهوری اسلامی ایران با سیل‌زدگان اخیر در ارمنستان، آمادگی ایران را برای کمک به حادثه‌دیدگان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه ارمنستان نقش جمهوری اسلامی ایران در تقویت صلح در منطقه قفقاز جنوبی را مهم توصیف کرد. وی همچنین از همکاری‌های ایران در اجرای طرح‌های زیرساختی ارمنستان از جمله جاده آگاراک- کاجران ابراز رضایت کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.