اردوغان: مقابل هیچ تهدیدی سر تعظیم فرود نمی‌آوریم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی گفت: ما خصومت یا تعصبی علیه هیچ کشوری نداریم. ما به اراضی و حق حاکمیت کسی چشم ندوخته‌ایم.

طبق گزارش آناتولی، وی تاکید کرد: با تمامی کسانی که به منافع ترکیه احترام داشته و خواستار گسترش‌ همکاری هستند، آماده گفتگو و تقویت روابط هستیم.

اردوغان افزود: هیچ کشوری در رزمایش افس-۲۰۲۴ ( Efes-۲۰۲۴) هدف قرار نمی‌گیرد. تمرین ما با یک سناریوی عمومی مبتنی بر عملیات حمایت از صلح است. ما این فرصت را داریم که از سیستم های محلی و ملی استفاده کنیم که جدیدا اولین موجودی از ۳۳ سلاح، وسایل نقلیه و سیستم های مختلف را وارد کرده است.

خبر مرتبط
اولین واکنش اردوغان به جنایت اسرائیل در رفح

رئیس جمهور ترکیه گفت که کشتار رفح چهره زشت کابینه تروریستی اسرائیل را نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات متجاوزانه گروه‌های تروریستی به بهانه همه‌پرسی علیه تمامیت ارضی کشورمان و سوریه را از نزدیک دنبال می‌کنیم.ترکیه هرگز اجازه نخواهد داد که گروه تجزیه‌طلب در شمال سوریه و عراق، درست در کنار مرزهای جنوبی ما یک کشور کوچک‌ تروریستی ایجاد کند.

اردوغان گفت: به خوبی می‌دانیم که قرار است از طریق این سازمان چه کاری انجام شود و چه بازی‌هایی در منطقه ما صورت گیرد. وقتی صحبت از تمامیت ارضی و امنیت کشورمان می‌شود، ما به حرف کسی گوش نمی‌دهیم، در مقابل هیچ تهدیدی سر تعظیم فرود نمی‌آوریم. در مبارزه با تروریسم هر کاری را که لازم بود انجام داده‌ایم و در صورت مواجهه با شرایط مشابه، از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: سال گذشته با صادرات ۲۳۰ نوع محصول به ۱۸۵ کشور ۵.۵ میلیارد دلار کسب و قراردادی به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۴۰ میلیون دلار امضا کردیم.

اردوغان حمله هوایی به اردوگاه آوارگان را «پایان انسانیت» خواند و گفت: کشتن ۳۶ هزار نفر (در غزه)، مجروح کردن بیش از ۸۰ هزار بیگناه، باریدن بمب بر روی غیرنظامیانی که در صف غذا هستند، جنگ نیست، نسل کشی است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.