اعتراف وزیر کابینه نتانیاهو درباره پیروزی حماس

«گادی آیزنکوت» وزیر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفت: رسیدن به ثبات اوضاع به ۳ تا ۵ سال زمان نیاز است و بعد از آن نیز چند سال دیگر برای تشکیل دولت زمان نیاز است.

وی تصریح کرد: هر کس بگوید ما گردان‌های حماس در رفح را نابود و سپس اسرای اسرائیلی را آزاد می‌کنیم در حال ایجاد توهم است.

مرکز رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از آیزنکوت گزارش داد دولت در بازگرداندن امنیت برای اسرائیلی‌ها شکستی مفتضحانه خورده است.

آیزنکوت گفت: پیروزی مطلق، شعاری بیش نیست و نتانیاهو هم از نظر امنیتی و هم اقتصادی کاملا شکست خورده است.

در همین ارتباط حزب لیکود در واکنش به اظهارات تأکید کرد: آیزنگوت و «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ به دنبال بهانه‌ای برای پایان دادن به جنگ بدون تحقق اهداف آن و استعفای از کابینه در میانه جنگ هستند.

این حزب افزود که آیزنکوت و گانتس به جای تلاش برای تحقق پیروزی، خود را سرگرم مسائل بی‌ارزش کرده‌اند.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بسته است.

اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.