درخواست مهم اردوغان از ایتالیا درباره فلسطین

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با "جورجیا ملونی" نخست وزیر ایتالیا درباره جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و رفح، بر افزایش فشارها به مقامات رژیم صهیونیستی برای توقف حملات وحشیانه و تمکین به حقوق بین الملل تاکید کرد.

خبر مرتبط
واکنش ترکیه به توهین مقام صهیونیست علیه اردوغان

وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد لحن غیرمحترمانه یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و اتهامات بی‌اساس وی به رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه تلاشی بیهوده برای تغییر دستورکار و منحرف کردن توجهات از جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان است.

وی افزود: اولویت ترکیه علاوه بر تضمین آتش بس دائمی فوری در غزه، آزادی اسرا و بازداشت شدگان و ارسال بی وقفه کمک های بشردوستانه به غزه است.

رئیس جمهور ترکیه ابراز امیدواری کرد که ایتالیا نیز مانند اسپانیا، ایرلند و نروژ در طرف درست تاریخ ایستاده و دولت فلسطینی را به رسمیت بشناسد.

اردوغان امروز چهارشنبه در نشست حزبی پارلمان نیز با بیان اینکه بیش از سه چهارم از 193 کشور عضو سازمان ملل، فلسطین را به عنوان یک کشور می‌پذیرند، اظهار داشت: تصمیم مشترک 147 کشور را نمی‌توان به اختیار 5 کشور واگذار کرد. 147 بزرگتر از پنج است.

رئیس جمهور ترکیه افزود: پیش از آنکه نتانیاهو و شبکه جنایی او کاملاً از کنترل خارج شود، فوراً باید با اتحاد بشری جلوی این نسل‌کشی و وحشیگری گرفته شود. جوانان شروع کرده‌اند به اینکه ببینند صهیونیسم چه انحرافی بدون قاعده‌ است. امیدوارم این انقلاب، جهانی عاری از انحراف صهیونیستی را تشکیل دهد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.