واکنش جدی حماس به جنایت جدید اسرائیل/ در هیچ مذاکره‌ای شرکت نخواهیم کرد

خبرگزاری روسی اسپوتنیک عربی در این باره گزارش داد جنبش حماس اعلام کرده است به دنبال حمله رژیم اسرائیل به یک اردوگاه آوارگان در شهر رفح و شهادت شمار زیادی از آوارگان فلسطینی در هیچ مذاکره ای شرکت نخواهد کرد.

خبر مرتبط
ادعای رژیم صهیونیستی: دو تن از رهبران مقاومت حماس را ترور کردیم

رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه مدعی شد که دو تن از مقامات دفتر حماس در کرانه باختری را ترور کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته (یکشنبه شب) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دستکم ۴۱ فلسطینی، از جمله زنان و کودکان را شهید و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش های حماس و جهاد اسلامی نیز در بیانیه‌ هایی جداگانه، به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهوری این کشور را به طور ویژه، مسئول این جنایت اعلام کردند.

وزارت امور خارجه قطر در بیانیه‌ای تاکید کرد: بمباران اردوگاه آوارگان در شهر رفح توسط رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است که قطر بر ضرورت پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر توقف حملات به رفح تاکید می‌کند.

وزارت امور خارجه قطر همچنین افزود که حملات رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه، تلاش واسطه‌ها را پیچیده می‌کند و مانع رسیدن به توافق برای توقف فوری و دائمی جنگ می‌شود.

از سوی دیگر، وزارت خارجه اردن نیز اعلام کرد که این کشور جنایت‌های جنگی وحشیانه نیروهای اشغالگر در نوار غزه را که آخرین آن‌ها بمباران اردوگاه آوارگان در رفح است، به شدت محکوم می‌کند.

این وزارتخانه تاکید کرد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی، نقض آشکار تمام قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی است و جنایت جنگی به شمار می‌رود.

همچنین وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای بمباران اردوگاه آوارگان در شهر رفح توسط رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم و آن را نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسانی و بند ۴ توافق ژنو در سال ۱۹۴۹ توصیف کرد که بر لزوم محافظت از غیرنظامیان در جنگ تاکید دارد.

در این بیانیه آمده است: این اتفاق دردناک در راستای هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌دفاع و سیاست گسترش دایره قتل و ویرانی در نوار غزه انجام شد تا این منطقه دیگر قابل سکونت نباشد.

مصر از رژیم صهیونیستی به عنوان یک قدرت اشغالگر خواست که به قوانین پایبند باشد و حکم دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر توقف فوری عملیات نظامی و اقدامات دیگر در رفح را اجرایی کند.

قاهره همچنین از شورای امنیت و طرف‌های بین‌المللی تاثیرگذار خواست که برای توقف فوری جنگ در نوار غزه و پایان دادن به عملیات نظامی در شهر رفح وارد عمل شوند.

وزارت امور خارجه عمان نیز در بیانیه ای اعلام کرد: ما تداوم تجاوزگری اسرائیل به غزه و حمله به چادرهای آوارگان در شهر رفح را محکوم و خواهان آن هستیم که جامعه بین المللی برای جلوگیری از این اقدامات پلید وارد عمل شود و از جمله تحریم هایی را علیه اسرائیل وضع کند.

وزارت امور خارجه عربستان هم اعلام کرد: ما به شدت تداوم کشتار نیروهای اشغالگر اسرائیلی در غزه را که آخرین مورد آن هدف قرار دادن چادرهای آوارگان در رفح بود، محکوم می کنیم.

همچنین کشور کویت در بیانیه ای حمله ارتش رژیم صهیونیستی به چادر آوارگان فلسطینی در رفح را محکوم کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.