تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ۲ فرد و ۳ نهاد+جزییات

وزارت امور خارجه جمهوری چک اعلام کرد اتحادیه اروپا، امروز (دوشنبه) تحریم‌هایی را به درخواست چک، علیه «ویکتور مدودچوک» سیاستمدار اپوزیسیون اوکراین، «آرتیوم مارچیوسکی» سیاستمدار و تاجر اوکراینی و سه نهاد، از جمله پایگاه خبری «صدای اروپا» اعمال کرده است که به «کار کردن برای کرملین» متهم شده‌اند.

خبر مرتبط
اوکراین چند فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد

با فرمان ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تحریم‌ها علیه ۶۸ نهاد روسیه و دو فرد روس اعمال می‌شود.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که در بیانیه وزارت امور خارجه چک آمده است: دیپلماسی چک موفق به افزودن سه نهاد به فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا شد که برای روسیه کار می‌کردند. اولین مورد صدای اروپاست. آرتیوم مارچیوسکی، تاجر طرفدار روسیه و ویکتور مدودچوک که در پشت پرده عملیات نفوذ روسیه قرار دارند هم تحریم شده‌اند.

طبق این بیانیه، تمامی تحریم‌هایی که پیشتر، توسط جمهوری چک اعمال شده بودند،‌ در تمامی ۲۷ کشور اتحادیه اروپا اجرایی می‌شوند.

غرب فشار تحریم‌های خود علیه روسیه را پس از آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ تشدید کرد. شورای اتحادیه اروپا در ۱۷ مه سال جاری میلادی تصمیم گرفت که فعالیت‌های رسانه‌ای چهار رسانه مرتبط با روسیه به نام‌های صدای اروپا، ریانووستی، ایزوستیا و راسیسکایا گازتا را به تعلیق در بیاورد. ممنوعیت جدید تا پیش از ۲۵ ژوئن اجرایی نخواهد شد. طبق مقررات اتحادیه اروپا، تصمیمات اجرایی نیز باید در این زمینه اتخاذ شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.