مادری در تبریز 5 قلو بدنیا آورد

مادری اهل ملکان امروز در دومین زایمان خود در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی الزهرا(س) تبریز ۵ فرزند پسر بدنیا آورد.

سیمین تقوی متخصص زنان زایمان و بارداری های پرخطر و پزشک جراح این مادر گفت: امروز در تاریخ ۵خرداد ۱۴۰۳ با عنایت الهی، مادری سی ساله که ۵ قلو باردار بود به سلامتی فرزندان خود را بدنیا آورد.

خبر مرتبط
این نکات کلیدی را باید در دوران بارداری رعایت کنید

رییس گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کمبود ید در دوران بارداری را با عارضه‌هایی همچون افزایش موارد سقط و مرده‌زایی، ناهنجاری‌های جنینی و کاهش بهره هوشی نوزاد مرتبط دانست.

وی افزود: بی تردید در دنیا بارداری 5 قلو خیلی نادر است و نادرتر از این هم حفظ بارداری تا هفته 35 بارداری است که به لطف خدا مادر از هفته ها قبل در این مرکز تحت مراقبت قرار داشت و چند روز بود که در بخش مراقبت ویژه نوزادان برای پذیرش 5 نوزاد آمادگی لازم فراهم شده بود.

تقوی خاطرنشان کرد: در طی یک زایمان برنامه ریزی شده امروز صبح حدود ساعت 9:40 دقیقه تحت عمل جراحی با حضور سه نفر جراح و متخصص بارداری های پرخطر، متخصص هوشبری وتیم همراه، مسئول بخش مراقبت ویژه نوازدان و تیم اتاق عمل قرارگرفت.

این متخصص مادران پرخطر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تبریک این موفقیت به خانواده این فرزندان عزیز و به همه سیستم بهداشتی درمانی استان که در همه سطوح دست ب دست هم داده اند و درجهت سلامت مردم عزیز تلاش می کنند خواستار حمایت کلیه ارگان های مسئول در تامین نیازهای اولیه و بهداشتی وهمچنین کمک در نگهداری این 5قلوها شد.

محمدباقر حسینی رئیس بخش مراقبت های ویژه مرکزآموزشی درمانی الزهرا(س) تبریز نیز با اشاره به اینکه به لطف خدا همه نوزادان متولد شده درسلامت کامل بوده و تنها مشکلات تنفسی خفیفی دارند و درحال حاضر هر 5 نوزاد در دستگاه های ویژه مراقبت نوزادان تحت مراقبت هستند.

وی افزود: قل اول با وزن 2100گرم، قل دوم 1530گرم، قل سوم 1920گرم، قل چهارم 1700گرم وقل پنجم هم دارای وزن 2100 گرم است.

گزارش فارس حاکی است، این خانواده که از اهالی لیلان شهرستان ملکان استان آذربایجان شرقی هستند پیش از این دارای یک فرزند دختر 5 ساله بودند و این بارداری به صورت طبیعی اتفاق افتاده و مادر درمان های ناباروی دریافت نکرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.