رئیس مجلس دوازدهم چه زمانی مشخص می‌شود؟

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم، درباره جزئیات جلسه افتتاحیه مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه صبح روز دوشنبه ۷ خردادماه آغاز می‌شود.

خبر مرتبط
اصلاح طلبان در مجلس دوازدهم فراکسیون سیاسی جداگانه تشکیل نخواهند داد

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس اعلام کرد که همه کسانی که با عنوان «مستقل» در انتخابات مجلس شرکت کرده و موفق به راهیابی به مجلس دوازدهم شدند، در یک فراکسیون سیاسی خواهند بود.

وی افزود: علاءالدین بروجردی نماینده لارستان به عنوان رئیس و حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان نایب رئیس و 2 تن از جوانترین نمایندگان اعضای هیئت رئیسه سنی هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای این جلسه آیاتی از کلام‌الله مجید و سپس سرود جمهوری اسلامی ایران و پس از آن پیام مقام معظم رهبری قرائت خواهد شد سپس وزیر کشور گزارشی از فرآیند انتخابات مجلس ارائه می‌دهد در ادامه مخبر سرپرست ریاست جمهوری سخنرانی می‌کنند. پس از آن منتخبان به مرقد امام خمینی (ره) خواهند رفت.

وی ادامه داد: در بعد از ظهر روز دوشنبه شعب تشکیل جلسه می‌دهند و اعتبارنامه‌های منتخبین در جلسات شعب مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه بررسی‌ها به صحن مجلس ارائه خواهد شد.

سلیمی در پایان تاکید کرد: انتخابات هیئت رئیسه برای اولین اجلاسیه مجلس دوازدهم نیز در روز سه‌شنبه هشتم خرداد ماه انجام خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.