ادعای مسکو درباره اقدام ناتو در مرزهای روسیه

 آرتور لوکمانوف (Artur Lyukmanov) نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در همکاری های بین المللی و مدیر بخش امنیت اطلاعات در وزارت خارجه این کشور در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک ضمن بیان این مطلب گفت: واشنگتن مدت‌هاست که به دنبال شیوه هایی برای اعمال جنگ هیبریدی (ترکیبی) در فضای اطلاعاتی علیه روسیه است.

خبر مرتبط
روسیه: نشست صلح اوکراین در سوئیس «فریب و حقه» است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، نشست برنامه‌ریزی شده سران اوکراین در سوئیس را «فریب و حقه» دولت بایدن خواند.

وی افزود: از اوکراین به عنوان یک زمینه اصلی تمرین در این زمینه استفاده می شود و هکرهای این کشور از جمله «ارتش فناوری» کاملا آموزش دیده آن، تحت نظارت دقیق ناظران ناتو، اقدام به خرابکاری های الکترونیکی می کنند.

لوکمانوف با اعلام اینکه "همه واحدهای خدمات امنیتی غرب و نیروهای مسلح این کشور به کی یف اعزام شدند"، گفت: بر کسی پنهان نیست که ائتلاف ناتو در حال تشکیل شبکه ای کامل از آزمایشگاه‌های سایبری در امتداد مرزهای روسیه در استونی، لتونی، فنلاند، رومانی و در آینده در گرجستان و مولداوی است. تحت نظارت پنتاگون، تمرین‌های سایبری به صورت نظام مند انجام می‌شوند ( اشاره به تمرین‌های سایبری که به تازگی در آمریکا به پایان رسید). در چنین تمرین هایی سناریوهای رویارویی با روسیه در حوزه دیجیتال آزمایش می‌شوند.

این مقام وزارت خارجه روسیه افزود: کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا در حال ایجاد پتانسیل های دفاعی در حوزه فناوری اطلاعات برای انجام عملیات های رایانه ای علیه روسیه و چین هستند.

لوکمانوف در این زمینه اظهار داشت: در حقیقت کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا همچنان به ایجاد ظرفیت های دفاعی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات علیه مخالفان خود در حوزه ژئوپولتیکی که شامل کشورهای روسیه، چین و سایر کشورهای مستقل می شود، ادامه می دهند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.