روسیه: نشست صلح اوکراین در سوئیس «فریب و حقه» است

زاخارووا اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را یادآور شد که گفته است مسکو از آوریل ۲۰۲۲ هرگز از مذاکره امتناع نکرده است و این رژیم کی‌یف بود که به روند مذاکرات خاتمه داد.

خبر مرتبط
واکنش تند و تیز روسیه به فرمول صلح زلنسکی

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل نسبت به فرمول صلح رئیس‌جمهور اوکراین واکنش نشان داد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، این چیزی بود که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین خواست و این موضع که مسکو هرگز از مذاکره امتناع نکرده، در «هزاران مصاحبه، بیانیه و سخنرانی مقامات روسی» تکرار شده است.

زاخارووا تاکید کرد: «نشست برنامه‌ریزی شده در سوئیس فریب و حقه دیگری است که دست‌پخت دولت بایدن است. اجازه دهید به شما یادآوری کنم که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخیرا گفت توقف ارسال تسلیحات به رژیم کی‌یف، ظرف چند هفته به خونریزی‌ها پایان می‌دهد.»

نشست صلح اوکراین قرار است ۱۵ و ۱۶ ژوئن سال جاری میلادی در سوئیس و پس از نشست گروه هفت در ایتالیا برگزار شود. بایدن احتمالا در نشست صلح اوکراین که ماه آتی میلادی در سوئیس برگزار خواهد شد، شرکت نمی‌کند. برگزاری این نشست همزمان با کارزار جمع‌آوری کمک‌های مالی در کالیفرنیا این احتمال را به وجود آورده که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا شاید در نشست صلح اوکراین به میزبانی سوئیس شرکت نکند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هم برای شرکت در این نشست دعوت نشده و یکسری از سران کشورهای دیگر هم قرار است در این نشست شرکت نکنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.