تایید حمله ارتش یمن به کشتی های اسرائیلی از سوی آمریکا

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) روز جمعه حمله موشکی ارتش یمن به کشتی های اسرائیلی در دریای سرخ را تایید کرد.

در بیانیه سنتکام ادعا شده است که " کشتی های تجاری، آمریکا یا ائتلاف هیچ تلفات یا خسارتی گزارش نکرده اند.

این درحالی است که امروز ارتش یمن بدون اشاره به جدول زمانی، حمله به سه کشتی از جمله دو کشتی اسرائیلی و یک کشتی یونانی را گزارش کرد.

انصارالله یمن اعلام کرد که حمله به کشتی موسوم به "اسکس" در دریای مدیترانه انجام شده است و اولین باری است که ارتش یمن در این منطقه کشتی های اسرائیلی را هدف قرار می دهند.

داده های کشتیرانی نشان می دهد که کشتی حامل گاز مایع اسکس با پرچم لیبریا روز جمعه در بندر اسکندریه مصر در دریای مدیترانه لنگر انداخته است.

این کشتی توسط شرکت زودیاک ماریتایم اداره می شود که متعلق به شرکت بزرگ صهیونیستی موسوم به ایال اوفر " Eyal Ofer" است.

کشتی کانتینری موسوم به ام اس سی ایریز با پرچم پرتغال که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳) توقیف کرد نیز با این شرکت مستقر در لندن مرتبط است.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.