ترامپ به نیکی هیلی چه قولی داد؟

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده، اظهار داشت که "مطمئن است" نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، که از رقابت‌های ریاست جمهوری جمهوری‌خواهان کنار رفت، به نوعی در تیم او حضور خواهد داشت.

ترامپ پس از گردهمایی خود در برانکس با اشاره به اینکه هیلی اعلام کرد در ماه نوامبر به او رای خواهد داد، به خبرنگار نیوز ۱۲ گفت: «از حرف‌های او قدردانی کردم.

ترامپ گفت: "می دانید، ما کمپین بدی داشتیم، خیلی بد بود. اما او فرد بسیار توانمندی است و من مطمئن هستم که به نوعی در تیم ما حضور خواهد داشت. " 

«نیکی هیلی» سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و رقیب سابق «دونالد ترامپ» در رقابت‌های انتخابات مقدماتی ۲۰۲۴ ایالات متحده، پس از شکست در اغلب ایالت‌ها در جریان «سه‌شنبه بزرگ» به کارزار خود در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور پایان داد، اخیرا گفته به‌رغم آنکه ترامپ در بسیاری از سیاست‌ها «بی‌نقص نیست»، اما در انتخابات ریاست‌جمهوری از او حمایت خواهد کرد.
هیلی هم‌چنین به دفاع از رژیم صهیونیستی و انتقاد از سیاست‌های بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در قبال این رژیم و قطع ارسال بمب‌های سنگین پرداخت. وی ضمن آنکه این تصمیم بایدن را «احمقانه» خواند، مدعی شد که این اقدام «جنگ را گسترش می‌دهد، تروریست‌ها را جسور می‌سازد و احتمالا جنگ‌های بیشتری را ایجاد می‌کند!»

نظرسنجی مشترک اخیر نیویورک‌تایمز، کالج سیه‌نا و روزنامه «فیلادلفیا اینکوایرر» نشان داد ترامپ در بیشتر ایالت‌های کلیدی آمریکا از بایدن پیشتاز است و ۱۳ درصد از کسانی که در ۲۰۲۰ به بایدن رای داده بودند، این بار به دلیل سیاست‌های او در قبال جنگ غزه، این کار را نمی‌کنند. این نظرسنجی نیز نشان داد ۱۳ درصد از کسانی که در انتخابات ۲۰۲۰ به بایدن رای داده بودند، در انتخابات آتی به او رای نخواهند داد. آنها اعلام کردند سیاست خارجه بایدن و حمایت او از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه اصلی‌ترین عامل این تصمیم‌گیری است.

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواه و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات که برای انتخابات ۲۰۲۴ این کشور رقابت می‌کنند، چند روز پیش موافقت کردند که ۲ مناظره را یکی در تاریخ ۲۷ ژوئن (۷ تیر) و دیگری را در تاریخ ۱۰ سپتامبر (۲۰ شهریور) برگزار کنند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.