سنگ‌تراشی تل‌آویو برای ارائه خدمات کنسولگری این کشور به فلسطینیان

خوزه مانوئل آلبارز، وزیر امور خارجه اسپانیا گفت: هیچ کس نمی‌تواند ما را به منظور خودداری از درخواست آتش‌بس فوری و به رسمیت شناختن کشور فلسطین بترساند.

آلبارز افزود: وضعیت غزه اجازه نمی‌دهد بیش از این منتظر بمانیم و بیت‌المقدس شرقی باید پایتخت فلسطین باشد.

این در حالی است که خبرگزاری فرانسه به نقل از «یسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گزارش داد: پس از به رسمیت شناختن دولت فلسطین توسط مادرید، کنسولگری اسپانیا در بیت المقدس را از خدمات رسانی به فلسطینی‌ها منع کردیم.

کانال ۷ اشغالگران نیز تاکید کرد که یسرائیل کاتس تصمیم به قطع روابط میان «نمایندگی اسپانیا در اسرائیل» و فلسطینی‌ها گرفته است.

این کانال افزود: کاتس مانع از ارائه خدمات کنسولگری اسپانیا در قدس اشغالی به فلسطینیان در کرانه باختری شد.

این اقدامات وزیر امور خارجه اشغالگر پس از به رسمیت شناختن دولت فلسطین توسط اسپانیا صورت گرفت چراکه مادرید نیز همراه با نروژ و ایرلند این موضوع را به رسمیت شناخت.

در چارچوب اقدامات تلافی جویانه اشغالگران در پاسخ به این اقدام اسپانیا، شاران هسکل، نماینده اسرائیلی کنست از حزب لیکود، نامه‌ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و کاتس ارسال کرد و از اسرائیل خواست که رسماً استقلال سرزمین‌ها از اسپانیا را به رسمیت بشناسد.

وی در این نامه خواستار به رسمیت شناختن «استقلال» کاتالونیا (شمال شرقی اسپانیا)، منطقه باسک و گالیسیا (شمال اسپانیا)، اندلس و آراگون (شمال شرقی اسپانیا) و جزایر قناری و بالئاری از این کشور شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.