تانزانیا به ایران تسلیت گفت

سامیا صلوحو حسن رئیس جمهور تانزانیا، یک روز بعد از اعلام رسمی شهادت رئیس جمهور محبوب و مردمی کشورمان، پیام تسلیتی خطاب به دولت و مردم کشورمان صادر و در صفحات رسمی خود در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

وی در این پیام نوشت: «من از طرف خود، دولت و مردم تانزانیا عمیق ترین مراتب تسلیت جمهوری متحد تانزانیا را به دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران برای درگذشت غم انگیز جناب آقای ابراهیم رئیسی رییس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران، ابراز میکنم. ما در ماتم درگذشت رئیس جمهورتان به شما می‌پیوندیم و برای شما بردباری و آرامش در این لحظات دشوار آرزومندیم».

این پیام سامیا صلوحو حسن به همراه تصاویر ایشان با رئیس‌جمهوی و وزیر امور خارجه فقید کشورمان در صفحات اجتماعی تانزانیا بسیار پربازدید شد و دهها هزار نفر از مردم تانزانیا در ذیل پیام تسلیت رئیس جمهور سامیه حسن، با مردم ایران ابراز همدردی کردند.

خانم سامیه صلوحو حسن در شهریور ۱۴۰۲ در حاشیه پانزدهمین نشست گروه «بریکس» در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی با شهید آیت الله رئیسی دیدار داشت. یک سال پیش از آن، در شهریور ۱۴۰۱ ، شهید امیرعبداللهیان وزیر خارجه فقید کشورمان نیز به همراه مدیران چندین وزارتخانه و بخش خصوصی به دارالسلام آمده و با رئیس‌جمهوری تانزانیا درباره گسترش مناسبات دو کشور در زمینه های مختلف گفت‌وگو و مذاکره کرده بودند

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.