درخواست آنکارا از جامعه جهانی

هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه در حال حاضر زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی به سکوت خود درباره جنایت صهیونیست‌ها پایان دهد، تاکید کرد: جامعه جهانی باید برای توقف نسل‌کشی رژیم نژادپرست اسرائیل چه از طریق دیپلماتیک و چه از طریق اقدامات عملی، گام بردارد.

فیدان در این نشست مطبوعاتی، گفت: افزایش تعداد کشورهایی که فلسطین را به رسمیت می‌شناسند، به ویژه در اروپا، (رژیم) اسرائیل و حامیانش را بیش از پیش منزوی می‌کند.

وزیر خارجه ترکیه که پس از جلسه کمیسیون همکاری مشترک ترکیه و ونزوئلا، در این نشست مطبوعاتی حاضر شده بود، افزود: با همتای ونزوئلایی خود در مورد موضوعات مختلف بحث و گفت وگو کرده و ۹ توافقنامه همکاری امضا کردیم.

وی با قدردانی از تقویت روابط بین ترکیه و ونزوئلا، گفت: ما این فرصت را داشتیم که در مورد بسیاری از موضوعات از جمله تحریم‌های ناعادلانه اعمال شده علیه ونزوئلا با هم رایزنی کنیم.

فیدان همچنین با اشاره به تلاش‌های مشترک ترکیه و ونزوئلا در مورد غزه، اظهار کرد: خوشحالم که اعلام کنم ما با ونزوئلا در مورد غزه نظرات یکسانی داریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آنکارا و کاراکاس موضع مشترکی در تریبون‌های بین‌المللی درباره موضوع فلسطین اتخاذ خواهند کرد، یادآور شد: ما تصمیم گرفته‌ایم به تلاش‌های مشترک خود برای توقف کشتار غزه و به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین ادامه دهیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.