اسرائیل برای تامین هزینه‌های جنگ به سیم آخر زد!

 روزنامه جروزالم پست رژیم صهیونیستی اعلام کرد پس از آنکه وزارت امور داخلی این رژیم از افزایش ۵.۲۹ درصدی مالیات املاک خبر داد هزینه زندگی در اراضی اشغالی افزایش خواهد یافت.

خبر مرتبط
اعتراف سنگین سخنگوی ارتش اسرائیل به شکست در برابر طوفان الاقصی

سخنگوی ارتش اسرائیل به شکست در مواجهه با عملیات طوفان الاقصی اعتراف کرد.

این روزنامه افزود: این بزرگترین جهش در مالیات املاک در ۱۷ سال گذشته است و هدف آن تأمین هزینه‌های جنگ است.

ولادیمیر بیالیک هماهنگ کننده کمیته مالی کنست از حزب یش عتید از این اقدام انتقاد کرده و آن را در تعارض با وعده‌های انتخاباتی ۲۰۲۲ در خصوص عدم افزایش مالیات املاک اعلام کرد.

از طرف دیگر، در روز ۲۳۰ نبرد طوفان الاقصی؛ نیروهای شهید عمر القاسم اعلام کرد بمبی قوی را در کنار یک نفربر اسرائیلی در مرکز محله الجنینه در شهر رفح منفجر کرده است. این نیروها همچنین نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در محوطه دروازه صلاح الدین در شهر رفح هدف حمله خمپاره‌ای قرار داد و گروهان‌های قدس نیروهای اشغالگر را در محور نتساریم در جنوب غزه با گلوله‌های خمپاره هدف قرار داد. این گروهان‌ها نیروها و ادوات جنگی ارتش رژیم صهیونیستی را در محوطه دروازه صلاح الدین در رفح نیز با گلوله‌های خمپاره ۶۰ میلیمتری هدف قرار داد.

همچنین مسئول اسبق شعبه شکایات نظامیان اسرائیلی در ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که ارتش سیاست دروغگویی سیستماتیک را از طریق ارسال پیام‌هایی به اسرائیلی‌ها با این مفهوم که همه چیز خوب و عالی است و این رژیم قدرت برتر منطقه است، در پیش گرفته بود اما حمله هفتم اکتبر خیلی سریع همه چیز را نابود کرد.

سرلشکر اسحاق بریک تصریح کرد که ارتش توانایی پیروزی بر حماس در غزه را از دست داده است و حتی در صورت ورود به رفح، نمی‌تواند آنجا چندان دوام بیاورد.

بریک بیان کرد که وزیر جنگ و رئیس ستاد کل ارتش با عملیات در رفح ریسک می‌کنند و ممکن است کار به قطع روابط با مصر و تبدیل صلح به عنوانی بی‌محتوا کشیده شود که این در عرصه استراتژیک یک ضرر به حساب می‌آید.

وی افزود که تعداد نیروهای پیاده ارتش اجازه ماندن در نوار غزه را نمی‌دهد و ارتش طی سالیان گذشته این بخش از نیروها را کلاً به حاشیه رانده و به طور گسترده بر نیروی هوایی متمرکز شده بود.

سرلشکر اسحاق بریک تاکید کرد که مبارزان حماس به هر جایی در نوار غزه که ما آنجا را ترک کردیم، بازگشتند و حملات موشکی به شهرک‌های مجاور را ازسرگرفتند و این عملاً به معنی بازگشت اوضاع به قبل از هفتم اکتبر و از دست رفتن دستاوردهای ارتش است.

روز دوشنبه همچنین سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد: ارتش در خصوص تعامل با واقعه هفت اکتبر شکست خورد. وی افزود: ما باید در حال حاضر تحقیقات لازم را در خصوص هشدارهای مطرح شده درباره حمله هفت اکتبر انجام دهیم.

سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر قدس اضافه کرد: ما باید تلاش کنیم چنین اتفاقی مجدداً تکرار نشود. علاوه بر این، اوضاع جبهه شمالی نیز برای رژیم صهیونیستی وخیم است به طوری که رسانه‌های صهیونیستی به حملات موشکی گسترده حزب الله لبنان طی ساعات گذشته اذعان کردند.

این رسانه‌ها تاکید کردند که حزب الله لبنان از صبح امروز تاکنون بیش از ۱۰۰ موشک از سمت شمال به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.