بسته کمکی جدید آمریکا برای اوکراین لو رفت

 ۲ مقام آمریکایی امروز پنجشنبه اعلام کردند که انتظار می‌رود این کشور فردا جمعه ارائه ۲۷۵ میلیون دلار کمک نظامی دیگر به اوکراین را رسانه‌ای کند.

خبر مرتبط
پیشنهاد رهبر چچن به پوتین: نیروی بیشتری به اوکراین اعزام کنید

رهبر چچن در دیدار با رئیس‌جمهوری روسیه پیشنهاد کرد که این کشور نیروی بیشتری به اوکراین بفرستد.

بر اساس اعلام این رسانه، این مقامات آگاه آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، بهانه این اقدام واشنگتن را جلوگیری از پیشروی بیش از پیش نیروهای روسیه در منطقه خارکیف ادعا کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این چهارمین بخش از کمک‌های نظامی به اوکراین از زمان تصویب لایحه کمک‌های طولانی‌ مدت خارجی توسط کنگره در اواخر ماه گذشته میلادی است؛ موضوعی که دولت بایدن مطابق با آن متعهد شده است تا ارائه تسلیحات را به طور منظم و در سریع‌‌ترین زمان ممکن به کی‌یف برساند.

به گفته این دو مقام آمریکایی، این بسته شامل سامانه‌های موشکی توپخانه با تحرک بالا یا HIMARS، و همچنین گلوله های توپخانه ۱۵۵ میلی‌ متری و ۱۰۵ میلی‌‌متری است.

پیشتر «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با تصمیم آمریکا برای ارسال تانک‌های آبرامز به اوکراین گفته بود: در مورد تأثیر این تانک‌ها نباید بزرگ‌نمایی انجام شود. این تانک‌ها هم مانند ما قبلی‌های خود خواهند سوخت. این نقشه به دلایل فنی بی‌اثر می‌ماند، از سوی دیگر در مورد آن‌چه که قرار است بر قابلیت ارتش اوکراین بیفزاید اغراق می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.