رکورد جابه‌جایی مسافران مترو در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت

 

رضا محمدنژاد افزود: از ابتدای صبح روز چهارشنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۳ و همزمان با برگزاری مراسم تشییع، خدمات رسانی در تمام خطوط یک، دو، سه، چهار، پنج، شش و هفت مترو به صورت رایگان انجام شد.

وی گفت: از ابتدای بهره‌برداری تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه امروز در مجموع رفت و برگشت یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۳۲۳ نفر توسط مترو در خطوط هفتگانه جابه‌جا شدند.

وی با اشاره به اینکه شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در این روز با آمادگی کامل و به‌کارگیری تمامی امکانات خود به خدمت‌رسانی به شرکت کنندگان در مراسم تشییع شهدای خدمت پرداخت، تصریح کرد: با تلاش تمامی همکاران این شرکت، سعی شد تا ضمن ارائه سرویس‌دهی منظم، محیطی امن را برای شهروندان و مسافران ایجاد کنیم.

سرپرست شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افزود: قبل از اقامه نماز بر پیکر رئیس جمهور شهید و هیأت همراه شلوغ ترین ایستگاه‌ها، میدان انقلاب و تئاتر شهر بودند که به منظور تأمین ایمنی مسافران محترم، تخلیه مسافری در این ایستگاه‌ها به طور موقت متوقف شد.

وی با اشاره به حضور کم سابقه شهروندان در این مراسم خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از ابتدای صبح امروز فاصله حرکت قطارها در تمامی خطوط درون شهری کاهش یافت تا جابه‌جایی مسافران تسهیل شود. همچنین به منظور سهولت در جابه‌جایی، قطارهای فوق‌العاده نیز اعزام گردید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.