هنیه: ایران به راه خود در حمایت از فلسطین ادامه می‌دهد

«اسماعیل هنیه» صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان در دانشگاه تهران، گفت: ای برادران عزیز و گرامی؛ ضمن درود به شما اعلام می‌کنم که من از طرف ملت مقاوم فلسطین آمده‌ام تا در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و وزیر امور خارجه ایران شرکت کنم و شهادت مردانی که همراه ایشان بودند و این قدر الهی اتفاق افتاد، تسلیت بگویم. از خدوند متعال خواستارم آنها را مورد رحمت واسعه خود قرار داده و در بهشت برین جای دهد.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان و در سفر به تهران دیداری با آقای رئیس جمهور داشتیم و باردیگر به مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین تاکید کرد و ما هم گوش دادیم. در این دیدار به چند محور اشاره کردند که من به ۳ محور اشاره می‌کنم.

خبر مرتبط
اسماعیل هنیه و نعیم قاسم در مراسم تشییع پیکر شهید سید ابراهیم رئیسی + عکس و فیلم

«اسماعیل هنیه» و شیخ «نعیم قاسم» برای شرکت در مراسم تشییع شهید سید ابراهیم رئیسی و شهید حسین امیرعبداللهیان و همراهانشان در محل برگزاری مراسم نماز و تشییع پیکر شهدا در دانشگاه تهران حضور یافتند.

رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه مساله فلسطین، مساله اول امت اسلامی است، گفت: امت اسلامی از همه ظرفیت‌های خود برای آزادی فلسطین استفاده می‌کند. مساله فلسطین تنها سیاسی نیست و در عمق عقیده امت اسلامی قرار دارد. در این سرزمین قبله اول مسلمانان و معراج پیامکبر اکرم وجود دارد.

هنیه با بیان اینکه ایشان(آقای رئیسی) در مساله دوم گفتند که مقاومت یک انتخاب استراتژیک است تا ما آزادی فلسطین را محقق کنیم، اظهار کرد: مقاومت در فلسطین، سنگر اول مقاومت امت اسلامی است. ما در جمهوری اسلامی ایران به حمایت خود از مقاومت ادامه می‌دهیم که خواسته مقاومت محقق شود.

وی با بیان اینکه نبرد طوفان الاقصی مورد سومی بود که آیت‌الله رئیسی متذکر شدند، گفت: ایشان دیدند و همانگونه که ما هم میبینیم طوفان‌الاقصی نبردی بود که قلب رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار داد و یک تحول تاریخی در سطح جهانی ایجاد کرد. ملت فلسطین و مردم قهرمان غزه این نبرد را تا آزادی کامل فلسطین و قدس شریف ادامه خواهند داد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: در پایان بار دیگر و در حضور مردم و رهبران محور مقاومت و گروه‌های مقاومت فلسطین می‌گویم که مطمئن هستیم جمهوری اسلامی ایران به راه حمایت از ملت فلسطین، سیاست‌ و استراتژیک و ارزش‌هایی که دارد برای حمایت از مردم فلسطین توسط رهبر انقلاب و مسئولانش ادامه خواهد داد تا آن روزی که سرافرازانه بالای گنبدهای مسجدالاقصی و قدس شریف پرچم پیروزی و پرچم توحید را برافرازیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.