بلینکن: سریعترین راه برای توقف جنگ، تسلیم شدن حماس است

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که در زمینه عادی سازی روابط با عربستان سعودی در حال حاضر توپ در زمین اسرائیل است.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه هیچکس بیشتر از جو بایدن از رژیم صهیونیستی دفاع نکرده است، بیان کرد: سریعترین راه برای توقف این جنگ تسلیم شدن حماس، آزادی گروگان ها و زمین گذاشتن سلاح است.

وی در ادامه اذعان کرد: شکی نیست که رنج زیادی برای مردم غزه به دلیل کمبود کمک وجود دارد و ما از اکتبر گذشته برای ارائه آن تلاش کرده ایم.  اسرائیل گام های مهمی برای افزایش کمک به غزه برداشته است.

بلینکن همچنین در خصوص قصد رژیم صهیونیستی برای تجاوز به رفح، تصریح کرد: به اسرائیلی‌ها اطلاع دادیم که قبل از هر گونه عملیات نظامی بزرگ، غیرنظامیان در رفح را از هر خطری خارج کنند.

او در ادامه اینطور مطرح کرد: اسرائیل در برخی موارد مغایر با قوانین بین‌المللی عمل کرد و ما در حال بررسی آن هستیم.

بلینکن همچنین در اظهارات خود مدعی شد که ایران به دلیل خروج دولت قبلی از توافق هسته ای به ساخت بمب هسته ای نزدیک شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به درخواست دادستان دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور حکم بازداشت سران رژیم صهیونیستی، گفت: دولت آمریکا با کنگره بمنظور تدوین یک پاسخ مناسب به دادستان دیوان کیفری بین‌المللی کار خواهد کرد.

این درحالی است که دیروز لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکا تهدید کرده بود که با همکارانش در سنا برای اعمال تحریم علیه این دادگاه تلاش می‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.