نامه پاکستان به قالیباف/تعهد مشترک برای تقویت بیشتر روابط دوجانبه +عکس

سردار ایاز صادق، رئیس مجلس ملی این کشور امروز در نامه‌ای خطاب به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت تاسف بار رئیس‌جمهور ایران آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر مقامات همراه ایشان را به مردم ایران تسلیت گفت.

وی گفت: خبر این حادثه دلخراش، تمام جامعه جهانی را به شدت متاثر کرده است و در این برهه سخت پاکستان به نشانه همبستگی در کنار ایران ایستاده است. فقدان چنین دولتمردان برجسته‌ای نه تنها برای مردم ایران، بلکه برای کل امت اسلامی ضایعه بزرگی است.

سردار ایاز صادق با تأمل بر خدمات قابل توجه رئیس جمهور فقید ایران خاطرنشان کرد: ما در غم رحلت مقام‌های با بصیرتی هستیم که جان خود را وقف خدمت به کشور ایران و جهان اسلام کردند. ضایعه فقدان آنها جبران‌ناپذیر است و فکر و دعای ما همراه خانواده های داغدار و ملت ایران که در حال گذر از این فاجعه هستند، است.

خبر مرتبط
گزارش لحظه‌به‌لحظه/این مقامات خارجی در راه تهران/جزئیات حضور سران کشورها در مراسم تشییع پیکر شهید ابراهیم رئیسی+جدول

برخی از مقامات عالی رتبه خارجی در پی شهادت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان راهی تهران خواهند شد.

رئیس مجلس ملی پاکستان ضمن یادآوری سفر اخیر رئیس‌جمهور فقید ایران به پاکستان، بر پیوندهای مستحکم دوستی و همکاری دو ملت تاکید کرد. وی افزود: سفر ایشان گواهی بر تعهد مشترک ما برای تقویت بیشتر روابط دوجانبه و ارتقای صلح، ثبات و رفاه در منطقه بود.

وی به نشانه احترام و گرامیداشت میراث مقام‌های فقید ایران، خواستار تاکید مجدد بر تعهد به پیشبرد آرمان صلح، وحدت و همکاری بین ملت‌های اسلامی شد.

دولت پاکستان امروز ۲۱ می (اول خرداد) در سوگ شهادت رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، یک روز عزای ملی اعلام کرد. پرچم پاکستان امروز در اسلام‌آباد و مراکز چهار ایالت این کشور به حالت نیمه برافراشته درآمده است. دولت‌های ایالتی در سِند و بلوچستان نیز با تبعیت از دولت مرکزی، امروز را روز عزای عمومی اعلام کردند.

منابع موثق در دفتر نخست وزیر پاکستان امروز به خبرنگار ایرنا گفتند: محمد شهباز شریف نخست وزیر این کشور برای شرکت در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید ایران و سایر شهدای خدمت فردا (چهارشنبه) راهی تهران پایتخت جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

نامه رئیس مجلس پاکستان به قالیباف؛ زندگی رئیسی وقف ایران و جهان اسلام بود

آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌ الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

آیت الله آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.