فوری/ تاریخ انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد/ پیش بینی اکوایران درست از آب درآمد+ فیلم

محسن اسلامی با تسلیت به مناسبت شهادت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و همراهانشان، درباره برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ، گفت: کلیات برنامه زمان بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری مطابق با اصل ۱۳۱ قانون اساسی، روز دوشنبه در ستاد انتخابات کشور مورد بررسی قرار گرفت و نهایی شد.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور ادامه داد: بر اساس این کلیات زمان بندی، یک نسخه به شورای نگهبان ارسال شد و منتظر پاسخ این شورا درباره آن هستیم که به محض تایید شورای نگهبان، از طریق کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.

اسلامی اضافه کرد: از ناحیه ستاد انتخابات کشور تاکنون هیچگونه کلیات برنامه زمان بندی انتخابات ریاست جمهوری در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است و اگر در فضای مجازی یا رسانه ها چنین چیزی منتشر شده است، درست نیست و باید منتظر نظر شورای نگهبان و اعلام رسمی ستاد انتخابات کشور باشیم.

وی تاکید کرد: هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در این کلیات زمان بندی مبنا قرار گرفته و به شورای نگهبان پیشنهاد شده است که بر این اساس، زمان ثبت نام داوطلبان هشتم خرداد ماه خواهد بود.

پیش بینی اکوایران تایید شد

این درحالیست که اکوایران این اتفاق را پیش بینی کرده بود، قانون انتخابات ریاست‌جمهوری صراحت دارد که انتخابات باید ظرف مدت سی روز برگزار شد و طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی، مهلتی پنجاه روزه تعیین شده است که در این مدت باید رییس‌جمهور انتخاب شود. بر اساس محاسبه اکو ایران، جمعه قبل از این روز، ۸ تیر است زیرا....

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با عنوان «زمان احتمالی برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری/ ماراتن زودهنگام برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.