شورای نگهبان بیانیه داد/ خدمات و زحمات ابراهیم رئیس هرگز از اذهان مردم پاک نمی‌شود

متن کامل بیانیه شورای نگهبان به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حادثه غم‌انگیز شهادت رئیس‌جمهوری اسلامی ایران آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، آیت‌آلله آل‌هاشم نماینده ولی فقیه و نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری و همچنین دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان ایشان، باعث تاثر و اندوه فراوان شد و همه ملت ایران را داغدار این عزیزان کرد.

دبیر و اعضای شورای نگهبان ضمن تبریک و تسلیت این حادثه تاسف‌بار به محضر حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب، ملت غیور ایران اسلامی و همچنین خانواده بزرگوارشان، علو درجات این شهدا را از پیشگاه خداوند متعال مسالت می‌کنند.

بدون تردید خدمات و زحمات مخلصانه و شبانه‌روزی آیت‌الله رئیسی در داخل کشور و صحنه بین‌الملل که بارها مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است، هرگز از اذهان مردم قدرشناس ایران پاک نشده و به الگویی برای سایر خدمتگزاران بدل خواهد شد.

برای این خادم امام رضا علیه‌السلام و خدمتگزار صادق مردم و همراهان شهیدشان علو درجات و همنشینی بر سفره کرامت هشتمین کوکب آسمان امامت و ولایت را از خداوند طلب می‌کنیم.

به مردم شریف ایران اطمینان داده می‌شود که امور جاری کشور بر اساس قانون اساسی پیش خواهد رفت و با هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی با هیچ خللی مواجه نخواهد شد و مسیر افتخارآمیز خود را ادامه خواهد داد.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.