نوشاد عالمیان نتیجه را به برادر کوچک‌تر واگذار کرد/ نیما مسافر پاریس شد

با پیروزی نیما عالمیان در فینال بخش مردان مسابقات تنیس روی میز گزینشی المپیک در منطقه آسیای میانه و اختصای دومین و آخرین سهمیه این منطقه به ایران، پرونده مسابقات بسته شد.

این دیدار میان نوشاد و نیما عالمیان برگزار شد که طی آن نیما با نتیجه ۴ بر یک به برتری دست یافت.

نیما عالمیان با پیروزی در این دیدار دومین و آخرین سهمیه مسابقات گزینشی المپیک در منطقه آسیای میانه را از آن خود کرد و مسافر پاریس برای حضور در بازی های ۲۰۲۴ شد.

این ملی پوش تنیس روی میز ایران در حالی سهمیه حضور در بازی های المپیک پاریس را به دست آورد که برای المپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو هم با قهرمانی در همین رقابت های گزینشی آسیای میانه، صاحب سهمیه شده بود.

نیما عالمیان در المپیک توکیو تنها نماینده تنیس روی میز ایران بود.

سهمیه منطقه آسیای میانه در بخش بانوان نیز ساعتی پیش به ندا شهسواری اختصاص یافت. او با پیروزی برابر«سروناز» از قزاقستان در دیدار نهایی بخش دختران، برای سومین بار صاحب سهمیه بازی های المپیک شد.

بدین ترتیب مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه که از روز جمعه در ازبکستان آغاز شد، با اختصاص هر دو سهمیه بخش مردان و زنان به نمایندگان ایران به پایان رسید.

نوشاد عالمیان در حالی نتیجه دیدار نهایی مسابقات گزینشی المپیک را به برادر کوچک تر خود واگذار کرد که شانس زیادی برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ جهانی دارد. او در اخرین رده بندی منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی تنیس روی میز با ۱۷ پله صعود در جایگاه ۵۱ جهان ایستاد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.