مردم این مناطق مشهد امشب مراقب باشند!/ افزایش میزان بارش باران تا بیش از 50 میلیمتر

مرتضی اثمری در خصوص وضعیت هوای استان اظهار کرد: طبق هشدارهای گذشته و هشدار سطح نارنجی شماره ۷ که امروز صادر شد، کماکان بارش‌های رگباری توام با رعد و برق و در نواحی مستعد، بارش تگرگ پیش‌بینی شده است.

خبر مرتبط
سامانه بارشی قدرتمند در خراسان رضوی/هشدار مهم به مشهدی‌ها

سرپرست مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: توصیه می‌شود مردم در مناطق شمالی استان به خصوص مشهد از هر گونه تردد غیر ضروری شهری و جاده‌ای خودداری کنند.

وی افزود: طی امروز ظهر به بعد تا اوایل وقت فردا یکشنبه، به ویژه در نواحی نیمه شمالی و شرقی استان بارش‌ها تشدید شده و با آبگرفتگی، رواناب و سیلابی شدن مسیرها همراه است. همچنین در این مدت افزایش وزش باد نیز پیش‌بینی شده است. 

اثمری با بیان اینکه از یکشنبه تا دوشنبه صبح، دمای هوا در استان کاهش پیدا می‌کند، عنوان کرد: این سامانه بارشی از فردا صبح به تدریج تضعیف و از میزان بارش‌ها کاسته شده و اواخر وقت یکشنبه نیز سامانه از نواحی شرقی استان خارج می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: روز دوشنبه موقتا با کاهش ابرناکی بارندگی قابل‌ توجهی نداریم و تنها در ارتفاعات شمالی استان و به خصوص ارتفاعات بینالود و هزارمسجد احتمال بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است. 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بارش‌ها رگباری است، میزان دقیق بارندگی مشخص نیست و در شهر مشهد نیز میزان بارش‌ها در نقاط مختلف متفاوت پیش‌بینی شده است. میزان بارش‌ در برخی نقاط از امروز ظهر تا امشب ۲۰ تا ۳۰ میلیمتر و در برخی نقاط تا بیش از ۵۰ میلیمتر خواهد بود.

اثمری خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت این سامانه بارشی که از چهارشنبه آغاز شد، در مشهد تاکنون حدود ۵۰ میلیمتر باران داشتیم که حدود  ۳۸ میلیمتر آن طی چهارشنبه در عرض یک ساعت اتفاق افتاده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با توجه به رگباری بودن بارش‌ها به شهروندان توصیه می‌شود حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند، در مسیر رودخانه‌ها توقف نداشته و به ارتفاعات صعود نکنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.