فوری/ هشدار قرمز برای این شهرستان خراسان رضوی صادر شد

علی صلاحی اظهار کرد: برای شهرستان کلات نادر از سوی هواشناسی خراسان رضوی از شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه تا بامداد یکشنبه هشدار قرمز اعلام شده است.

خبر مرتبط
هشدار نسبت به احتمال تکرار رویارویی عریان ایران و اسرائیل/پتانسیل خاورمیانه برای ورود به جنگی تمام عیار

با گذشت بیش از یک ماه از رویارویی عریان ایران و اسرائیل، برخی تحلیلگران با استناد به شرایط حاکم بر منطقه، بالاخص تداوم جنگ در غزه، در باب احتمال تکرار این رویارویی هشدار دادند.

رئیس ستاد بحران کلات نادر با بیان اینکه بارش‌ها و سیلاب روزهای اخیر خسارت‌هایی را به شهرستان وارد کرده که کارشناسان در حال برآورد هستند، افزود: با توجه به ادامه‌دار بودن بارش‌های شدید و سیلاب‌ها از شهروندان درخواست داریم هشدارهایی که صادر می‌شود را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه موقعیت توپوگرافی منطقه به گونه‌ای است که ورود ۱۰۰ حوزه آبریز را به داخل شهر داریم، عنوان کرد: وضعیت در شهرستان پایدار شده و نیروها در حال خدمات‌رسانی هستند.

صلاحی ضمن درخواست از همشهریان به خصوص کودکان، مادران باردار و سالمندان خواست نکات ایمنی لازم و عدم حضور در مسیر دره‌ها، رودخانه‌ها و اسکان در محل‌های امن و در دسترس خدمات بهداشتی و درمانی در راستای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی را مد نظر قرار گیرند.

رئیس ستاد بحران کلات نادر با بیان اینکه بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش یابی، شهرستان کلات تحت تأثیر سامانه بزرگ ناپایدار جوی قرار دارد، گفت: کشاورزان و دامداران نسبت به هشدارهایی که صادر می‌شود توجه کافی را داشته باشند تا شاهد اتفاقات ناگواری در شهرستان نباشیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.