تاکید رئیسی بر نقش پرداخت به موقع وام ازدواج در تشکیل خانواده

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در دومین رویداد اهدای جایزه جوانی جمعیت طی سخنانی ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا(ع)، بیان کرد: باید گره‌های ذهنی که درخصوص تشکیل خانواده، فرزندآوری و افزایش جمعیت وجود دارد، باز شود. این کار در گروی تبیین و اقناع از سوی رسانه‌هاست.

خبر مرتبط
دستور مهم رئیسی درمورد واردات چای

استاندار گیلان با اشاره به اینکه واردات چای به دستور رئیس‌جمهور محدود شد، اظهار داشت: چای خشک به اندازه نیاز کشور وارد می شود.

وی عنوان کرد: موضوع فرزندآوری و جمعیت، بُعد فرهنگی و اقتصادی دارد؛ دولت باید مشوق‌هایی برای این امروز قرار دهد، وام ازدواج را تسهیل کرده و مسکن و توان پرداخت تسهیلات آن را فراهم کند. هم‌چنین من همواره تأکید کردم که وام ازدواج، اشتغال و مسکن از مواردی است که نظام بانکی باید نسبت به آن همت بیشتری داشته باشد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: قوانین خوبی در این‌زمینه داریم ولی باید حین اجرا، رصد انجام بگیرد تا سهم هرکدام از این مشوق‌ها در افزایش جمعیت چقدر است و مجری این وظیفه را دارد و ما این موارد را به نمایندگان مجلس گفته‌ایم.

رئیسی گفت: پرداخت وام ازدواج به‌موقع می‌تواند نقش بیشتری در تشکیل خانواده داشته باشد؛ در عین حالی که باید تشویق‌های دیگر هم در نظر گرفته شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.