تداوم بمباران مناطق مختلف نوار غزه/هشدار سازمان ملل نسبت به وخامت اوضاع

در کنار تداوم بمباران مناطق مختلف نوار غزه و برجای ماندن تعداد بیشتری شهید و زخمی در این باریکه نهاد وابسته به سازمان ملل بار دیگر نسبت به وخامت اوضاع معیشتی در این منطقه هشدار داد.

خبر مرتبط
ادامه حملات شهرک‌نشینان اسرائیلی به کاروان‌های امدادی غزه/ آلمان واکنش نشان داد

وزارت خارجه آلمان به حملات مکرر شهرک‌نشینان اسرائیلی به کاروان‌های کمک‌رسانی به غزه واکنش نشان داد و آن را مایه شرمساری توصیف کرد.

بمباران مناطق مختلف نوار غزه طی بامداد امروز

حملات وحشیانه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز علیه مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه داشته است به طوری که این حملات علیه مناطق نزدیک به بیمارستان الاماراتی در تل السلطان واقع در غرب غزه چندین زخمی برجای گذاشت.

علاوه بر حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، توپخانه این رژیم نیز طی بامداد امروز مناطقی شرقی و مرکزی شهر رفح را هدف قرار داد.

همچنین بمباران خانه‌های مسکونی و یک انبار سوخت واقع در شرق منطقه عبسان در خان یونس در جنوب نوار غزه چندین شهید و زخمی برجای گذاشته است.

علاوه بر مناطق مختلف نوار غزه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته منطقه الخیام در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

دیگر چیزی در نوار غزه برای توزیع باقی نمانده است

از سوی دیگر دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل نسبت به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه هشدار داد.

این دفتر سازمان ملل اعلام کرد که دیگر تقریباً چیزی برای توزیع در نوار غزه باقی نمانده است.

پیش از این نیز نهادهای فعال در زمینه کمک‌های بشردوستانه بارها نسبت به خطر قحطی در نوار غزه به دلیل حملات پی در پی رژیم صهیونیستی و محاصره این باریکه از آغاز تجاوز به غزه در تاریخ هفت اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون هشدار داده بودند.

وقوع شدیدترین درگیری‌ها در شمال غزه از آغاز جنگ تاکنون

از سوی دیگر گزارش‌های رسانه‌ای از وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای مقاومت فلسطین و نظامیان صهیونیست در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه حکایت دارد.

شدت این درگیری‌ها به حدی است که رسانه‌های صهیونیستی اعتراف کردند ارتش این رژیم وارد شدیدترین درگیری‌ها با نیروهای وابسته به حماس از آغاز جنگ علیه غزه تاکنون در اردوگاه جبالیا شده است.

خبرنگار شبکه الجزیره نیز از وقوع درگیری‌های شدید میان رزمندگان فلسطینی و اشغالگران در جنوب شهر رفح خبر داد.

گردان‌های شهدا الاقصی نیز اعلام کردند که رزمندگان فلسطینی موفق شدند دقایقی قبل با شلیک تعداد زیادی از خمپاره‌های سنگین، نظامیان صهیونیست و جنگ افزارهای آنها را در اطرف مسجد التابعین در شرق رفح هدف قرار دهند.

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی از هلاکت یکی دیگر از نظامیان اسرائیلی در درگیری‌های شمال نوار غزه خبر دادند.

این رسانه‌ها اعتراف کردند که بن آویشای یکی از نظامیان بخش ارتباطات در یگان چتربازان در درگیری‌های شمال نوار غزه به هلاکت رسیده است.

این در حالی است که تعداد نظامیان صهیونیستی که روزانه در درگیری با نیروهای مقاومت فلسطین در غزه به هلاکت می رسند بسیار بیشتری چیزی است که رسانه‌های این رژیم اعلام می‌کنند.

هدف قرار گرفتن نظامیان صهیونیست در کرانه باختری

بر اساس گزارش خبرنگار شبکه الجزیره نظامیان صهیونیست به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس حمله کردند.

علاوه بر این، عناصر اشغالگر طی بامداد امروز به صورت گسترده به محله‌های شهر قلقیلیه در شمال کرانه باختری یورش بردند.

منابع میدانی در کرانه باختری نیز اعلام کردند که یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر در جریان حمله به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس زخمی شده است.

نیروهای مقاومت مستقر در کرانه باختری در برابر حمله نظامیان صهیونیست به این منطقه ساکت نبوده و عناصر متجاوز را هدف قرار دادند.

شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که نظامیان صهیونیست در جریان حمله به روستای بزاریا واقع در شمال غرب نابلس هدف بمب‌های دستی قرار گرفتند.

خبرنگار شبکه المیادین نیز از وقوع درگیری‌های شدید میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در روستای بزاریا خبر داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.