اذعان مقامات آمریکایی به برتری نظامی روس ها

اسکات ریتر افسر سابق اطلاعات نظامی آمریکا اعلام کرد که اوکراین بیش از حد به تاثیر جنگنده های اف ۱۶ امیدوار شده است در حالی که به محض اینکه آنها در آسمان حاضر شوند از سوی روسها هدف قرار خواهند گرفت.

این کارشناس آمریکایی بیان کرد: تصور من بر این است که این جنگنده ها نقمت و لعنتی برای اوکراین خواهد بود.

وی افزود: تبلیغات زیادی درباره این جنگنده ها شده است به گونه ای که برخی باور کرده اند که با ظهور این جنگنده ها موازنه جنگ تغییر خواهد کرد و این جنگنده ها توان تغییر امور را دارند.

خبر مرتبط
آمریکا برای فروش جنگنده‌های اف۱۶ به ترکیه چه شرطی گذاشت؟

روزنامه حریت ترکیه به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید نوشت: دولت آمریکا فروش جنگنده‌های اف۱۶ به ترکیه را به موضوع عضویت سوئد در ناتو مشروط کرده است.

ریتر تاکید کرد: آنها بر این باورند که به محض ظهور جنگنده های اف ۱۶ در صحنه نبرد همه چیز به نفع اوکراین پیش خواهد رفت اما واقعیت اصلا این گونه نیست و اوضاع هرگز به این شکل نخواهد بود.

وی گفت: به محض اینکه این جنگنده در روز نخست بر آسمان منطقه نبرد ظاهر شود از سوی روسها هدف قرار گرفته و منهدم خواهد شد. آنگاه اوکراین خواهد فهمید که این جنگنده ها سلاح جادویی نیست که انرا نجات دهد.

خبر مرتبط
این کشور ۴۲ فروند اف۱۶ به اوکراین می‌دهد

ولودیمیر زلنسکی در جریان سفر به کشور هلند اظهار داشت که دولت این کشور تصمیم گرفته ۴۲ فروند جنگنده اف۱۶ را در اختیار کی‌یف قرار دهد.

این موضع گیری در حالی است که منابع غربی اعلام کردند که جنگنده های اف ۱۶ طی هفته های آتی در اوکراین وارد نبرد خواهند شد. منابع اوکراینی احتمال دادند که این جنگنده ها در ماه جولای آتی به اوکراین برسد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.