حکم قصاص قاتل شهید «مسعود پرکاس» صادر شد

 

مجتبی قهرمانی با تأکید بر اینکه پرونده‌های مربوط به شهدای فراجا به صورت ویژه پیگیری و رصد می‌شوند، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان از ابتدای وقوع این جنایت، رسیدگی ویژه و سریع به پرونده را در دستور کار خود قرار داد و تمامی مراحل از جمله تحقیقات و ضوابط مندرج در آئین دادرسی کیفری را با رعایت مواعد قانونی اجرا کرد.

وی با بیان اینکه پس از تکمیل روند تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست و همچنین معرفی وکیل تعیینی از سوی متهمین و اعطای مهلت برای ارسال لوایح تکمیلی از سوی وکلای آن‌ها با رعایت مقررات مندرج در آئین دادرسی کیفری، در نهایت شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان مستقر در شهرستان میناب پس از اعلام ختم رسیدگی به صورت حضوری اقدام به صدور رأی کرد.

خبر مرتبط
پیکر پاسدار شهید علی کبودوندی تشییع شد

آیین تشییع پیکر یکی از شهدای امنیت امروز شنبه در استان البرز برگزار شد.

قهرمانی گفت: بر اساس حکم صادره، شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان هرمزگان به استناد مواد۲۹۰ و ۴۳۶ قانون مجازات اسلامی، متهم ردیف اول این پرونده را به علت مباشرت در قتل عمد به مجازات قصاص نفس محکوم کرده است.

وی تصریح کرد: به موجب حکم صادره، سه نفر دیگر از عوامل دخیل در این جنایت نیز به اتهام مشارکت در نگهداری سلاح گرم، مقاومت و تمرد مسلحانه و معاونت در قتل عمد هریک به مجازات ۲۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه رأی صادره مطابق قانون قابلیت فرجام خواهی در مدت زمان مقرر را دارد، خاطرنشان کرد: با صدور این رأی مراحل دادرسی به این پرونده در استان هرمزگان به پایان رسید و در صورت اعتراض متهم ردیف اول و یا وکیل مدافع وی به رأی صادره، پرونده جهت تکمیل مراحل قانونی به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.

گفتنی است، سرهنگ مسعود پرکاس، رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر مرزبانی استان هرمزگان شامگاه روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، در درگیری با باند اشرار مسلح در آب‌های نیلگون خلیج فارس بر اثر اصابت گلوله قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.