حماس اتمام حجت کرد/ قبل از آتش‌بس اسرای صهیونیست رنگ نور را نمی‌بینند

یکی از رهبران ارشد حماس با تاکید بر پایبندی مقاومت به شروط خود اعلام کرد که بدون آتش‌بس جامع در نوار غزه انعقاد هر توافقی بی‌معنا بوده و قبل از این آتش‌بس، اسرای صهیونیست همچنان نزد مقاومت می‌مانند و رنگ نور را نخواهند دید.

«سامی ابوزهری» از رهبران ارشد جنبش حماس فلسطین طی سخنانی درباره مذاکرات مربوط به آتش بس در غزه و تبادل اسرا که در سایه کارشکنی‌ها و تداوم تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه به بن‌بست رسید اعلام کرد: تا زمانی که اسرائیل به آتش بس کامل در نوار غزه پایبند نباشد انعقاد هرگونه توافقی بی معناست.

وی افزود: تا زمانی که رژیم اشغالگر شروط مقاومت را قبول نکند که مهمترین آنها توقف تجاوزات علیه غزه و فراهم شدن شرایط لازم برای بهبود زندگی مردم فلسطین در این منطقه است اسرای صهیونیست نزد مقاومت می‌مانند و رنگ نور را نخواهند دید.

خبر مرتبط
درخواست اسرائیل از سازمان ملل درباره حماس

«دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه گفت: «ارتش برای نابودی زیرساخت‌های جنبش حماس تلاش می‌کند».

این مسئول حماس با تاکید بر اینکه آزادی اسرای فلسطینی نیز ضمن شروط مقاومت قرار دارد و این اسرا باید طبق استانداردهایی که مقاومت مشخص می‌کند آزاد گردند گفت: رژیم اشغالگر مانع رسیدن به توافق می‌شود و همه دنیا دیدند که مقاومت چگونه طرح میانجی‌ها برای آتش بس را پذیرفت اما صهیونیست‌ها آن را نپذیرفتند و از طریق حمله به شهر رفح در جنوب نوار غزه اوضاع را منفجر کردند.

ابوزهری تصریح کرد: حمله رژیم صهیونیستی به رفح هرگز موجب تسلیم گروه‌های فلسطینی نمی‌شود و ما هرگز تحت تاثیر فشارها قرار نمی‌گیریم و دولت آمریکا باید مواضع خود را مجدداً ارزیابی کند.

پیش از این «باسم نعیم» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد: هدف ما از همان لحظه اول مشخص بود و به دنبال رسیدن به آتش بس و توقف کامل کشتار و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غزه و محافظت از مردم خود بودیم و به همین منظور نرمش و انعطاف پذیری زیادی در مذاکرات از خود نشان دادیم.

خبر مرتبط
ادعای نتانیاهو درباره رهبران حماس

نخست‌وزیر اسرائیل مدعی بررسی گزینه تبعید رهبران جنبش حماس توسط تل‌آویو شد.

وی در ادامه تاکید کرد: اما همانطور که همه از جمله میانجی‌ها و طرف‌های بین‌المللی می‌دانند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر در راستای اهداف شخصی خود و با هدف ماندن در قدرت نمی‌خواهد به توافق آتش بس برسد و به همین دلیل توافق را رد و حمله به شهر رفح را آغاز کرد. ما به میانجی‌ها گفتیم که مذاکرات به بن‌بست رسیده اما اگر دشمن صهیونیستی به ویژه نتانیاهو با شرایط مقاومت برای دستیابی به آتش بس موافقت کند ما می‌توانیم مذاکرات را از سر بگیریم.

دیروز هم «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در سخنانی درباره مذاکرات آتش بس غزه و تبادل اسرا اعلام کرد: مذاکرات درباره آتش بس در غزه تقریباً وارد حالت رکود شده و اتفاقاتی که در رفح افتاد مذاکرات را به تاخیر انداخت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.