فوری / جنگنده‌ای اسرائیل صور لبنان را بمباران کردند

دفاع مدنی لبنان اعلام کرد که در پی حمله هوایی که یک خودرو را در صور هدف قرار داد، جسد یک شهید بیرون آورده و دو مجروح به بیمارستان منتقل شدند.

المیادین گزارش داد، این حمله از سوی جنگنده‌های صهیونیستی صورت گرفته است.

همزمان در فلسطین اشغالی نیز، صهیونیست‌ها ناراضی از جنگ مقابل مقر وزارت جنگ در تل آویو دست به تظاهرات زدند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد صهیونیست‌های حامی توافق مبادله اسرا با مقاومت در غزه مجدداً مقابل مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات زدند.

خبر مرتبط
درخواست اسرائیل از سازمان ملل درباره حماس

«دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه گفت: «ارتش برای نابودی زیرساخت‌های جنبش حماس تلاش می‌کند».

همچنین گفته شده است که معترضان مقابل مقر وزارت جنگ آتش به پا کرده‌اند.

از سوی دیگر قسام و گروهان‌های قدس یک تانک اسرائیلی را هدف قرار دادند. در همین ارتباط نیز گردان‌های قسام اعلام کرد در عملیاتی مشترک با گروهان‌های قدس یک تانک مرکاوای اسرائیلی را نزدیکی تقاطع شعفوط در محله الزیتون در جنوب شهر غزه با دو راکت ضدزره هدف قرار داده است.

صحنه‌هایی از هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر اسرائیلی توسط مجاهدان قسام در محورهای نبرد در شرق رفح منتشر شده است.

همچنین براساس گزارش‌ها، قسام پهپادی اسرائیلی را تحت کنترل خود درآورد. در همین ارتباط، گردان‌های قسام اعلام کرد یک پهپاد اسرائیلی را در غرب اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه حین انجام مأموریت جاسوسی سرنگون کرده و تحت کنترل خود درآورده است.

ساعاتی پیش نیز گردان‌های قسام (شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس) اعلام کرد که عملیات ترکیبی جدیدی را علیه نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی در انتهای خیابان مدارس در اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه به انجام رسانده است.

خبر مرتبط
دردسر تازه برای بی‌بی / پسر نتانیاهو محکوم شد

دادگاه تل‌آویو حکم خود را در مورد پرونده اتهامی پسر نخست وزیر اسرائیل صادر و وی را به دلیل اتهام و افترا به یک روزنامه نگار مقصر شناخت.

بر اساس اعلام گردان‌های قسام، مبارزان این گردان‌ها در مرحله نخست این عملیات گروهی از نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی را که در داخل یکی از خانه‌ها سنگر گرفته بودند با گلوله ضدنفر هدف قرار دادند.

سپس به محض انتقال نظامیان صهیونیست به طبقه پایینی خانه، این نظامیان از سوی مبارزان قسام با گلوله ضد نفر «رعدی» هدف قرار گرفتند که در نتیجه آن شماری از این نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده و شمار دیگری نیز زخمی شدند.

در مرحله بعد این عملیات، اندکی بعد، چند تن از مبارزان قسام به سوی این خانه رفتند و یک بمب ضدنفر را در ورودی آن منفجر کردند که این اقدام نیز به هلاکت و زخمی‌شدن شماری از نظامیان صهیونیست انجامید.

پس از آن، به محض رسیدن نیروهای زرهی ارتش رژیم صهیونیستی برای نجات نظامیان صهیونیستِ زخمی‌شده و بیرون‌کشیدن نظامیان صهیونیستِ به هلاکت‌رسیده، مبارزان قسام یک تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را با گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف قرار دادند و یک تانک مرکاوای دیگر را نیز با بمب «شواظ» منفجر کردند.

خبر مرتبط
درخواست اسرائیل از سازمان ملل درباره حماس

«دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه گفت: «ارتش برای نابودی زیرساخت‌های جنبش حماس تلاش می‌کند».

علاوه بر این گردان‌های قسام اعلام کرد که یک تانک مرکاوای دیگر ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال شرق شهر جبالیا با گلوله «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده است.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شرق شهر جبالیا در شمال نوار غزه، گذرگاه رفح در جنوب این باریکه و شمال استان مرکزی نوار غزه نیز از سوی مبارزان قسام هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفتند.

گردان‌های قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) نیز اعلام کرد که نظامیان و جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی را در محور «نتساریم» و پشت گورستان شرقی رفح با خمپاره هدف قرار داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.