دعوا بین اسرائیل و مصر بالا گرفت

 در پی تقلای مقامات رژیم صهیونیستی برای مقصر جلوه دادن قاهره در موضوع بسته ماندن گذرگاه رفح، وزیر خارجه مصر امروز (سه‌شنبه) در اظهاراتی تاکید کرد که رژیم اشغالگر مسوول این اتفاق است.

به گزارش الجزیره، «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر در واکنش به اظهارات «یسرائیل کاتس» همتای صهیونیست خود گفت: کنترل اسرائیل بر گذرگاه رفح و عملیات نظامی در مجاورت آن دلیل اصلی ناتوانی در رساندن کمک‌ها به نوار غزه است.

خبر مرتبط
سایه جنگ از سر خاورمیانه کنار نرفت/ روایتی تازه از آتش زیر خاکستر تقابل ایران و اسرائیل

واشنگتن و متحدانش می‌خواهند از تشدید تنش‌ها در منطقه جلوگیری کنند.

شبکه العربیه نیز به نقل از یک مقام مصری در این باره اعلام کرد: اظهارات وزیر خارجه اسرائیل مبنی بر مسوول دانستن مصر در ارتباط با بسته شدن گذرگاه رفح نادرست است.

این مقام مصری تاکید کرد: گذرگاه رفح در نتیجه تشدید تنش‌ها توسط اسرائیل بسته شد و قاهره در این زمینه مسوول نیست.

این اظهارات پس از آن بیان شد که وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز در اظهاراتی تلاش کرد برای کاهش فشارهای بین‌المللی روی رژیم اسرائیل، مصر را مقصر بسته ماندن گذرگاه رفح جلوه دهد.

یسرائیل کاتس اعلام کرد: این مصر است که باید گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه باز کند نه اسرائیل.

کاتس در تلاش برای فرار از مسوولیت فاجعه انسانی در نوار غزه مدعی شد: اکنون کلید جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی در نوار غزه در دستان مصر است.

همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوار غزه، نگرانی‌های مصر نسبت به شکل‌گیری یک موج کوچ اجباری به داخل خاک این کشور تشدید شده است.

مصر بارها به رژیم صهیونیستی نسبت به پیامدها و خطرات حمله زمینی به رفح هشدار داده است.

به گزارش ایرنا، رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد را بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.