پاسخ صریح مالزی به اتهام‌زنی آمریکا درباره انتقال نفت تحریم شده ایران

 انور ابراهیم نخست‌ وزیر مالزی امروز سه شنبه اعلام کرد که «هیچ مدرکی» مبنی بر انتقال نفت تحریم‌ شده ایران از کشتی به کشتی در آب‌ های مالزی وجود ندارد.

خبر مرتبط
تحریم‌ها علیه ایران تشدید شد+جزییات

اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) به بهانه‌ عملیات وعده صادق، ادعای حمایت ایران از روسیه در جنگ با اوکراین و پشتیبانی از گروه‌های شبه‌نظامی در غرب آسیا، تحریم‌ها علیه تهران را تشدید کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، وی این سخنان را در پاسخ به اتهام زنی های آمریکا مبنی بر اینکه ایران از ارائه‌ دهندگان خدمات مالزیایی برای انتقال نفت خود استفاده می‌ کند، مورد تأکید قرار داد.

نخست‌ وزیر مالزی که در یک مجمع اقتصادی در قطر صحبت می کرد، گفت که کشورش ظرفیت نظارت بر انتقال کشتی به کشتی در آب های بین المللی را ندارد.

این در حالیست که یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا هفته گذشته (به وقت محلی) بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی مدعی شده بود که ایالات متحده ظرفیت ایران برای انتقال نفت خود را متکی به تامین کنندگان در مالزی می بیند!

به گزارش یورو نیوز، رایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌ داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی آمریکا که به مالزی سفر کرده بود در جریان آن سفر همچنین گفته بود که واشنگتن شاهد انتقال نفت جمهوری اسلامی به نزدیکی سنگاپور و کل منطقه بوده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.