خبر تازه قطر درباره مذاکرات آتش‌بس/ وارد حالت رکود شده  است

وزیر خارجه قطر با تاکید بر لزوم پایان دادن به جنایات شنیع صهیونیست‌ها علیه مردم غزه اعلام کرد که در سایه حمله اسرائیل به رفح مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا به تاخیر افتاده و در حالت رکود قرار گرفت.

وی درباره روند جنگ غزه و ویرانی‌هایی که در این منطقه به وجود آمده است گفت: ویرانی‌هایی که در غزه مشاهده می‌کنیم تنها ۱۰ یا ۲۰ درصد از میزان واقعی تخریب‌هاست و ابهاماتی درباره چگونگی توقف جنگ از طرف اسرائیل وجود دارد.

این مقام قطری افزود: ما نمی‌خواهیم از نقش میانجی ما سوء استفاده شود و همواره آماده کمک خواهیم بود. افتتاح دفتر سیاسی برای حماس در قطر یک کانال ارتباطی موثر است و تا زمانی که نیاز باشد ارتباطات ادامه خواهد داشت.

خبر مرتبط
دست واشنگتن رو شد / دروغ بزرگ درباره تعلیق ارائه تسلیحات به اسرائیل

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در نشستی خبری در ادامه اظهارات لفظی خود در عدم حمایت از تل آویو در عملیات نظامی گسترده در رفح به «عزم و جدیت» واشنگتن در ادامه کمک نظامی به این رژیم اذعان کرد.

وی تصریح کرد: ما در حال حاضر روی نقش میانجی‌گری تمرکز کرده‌ایم و صحبت درباره بازسازی غزه خیلی زود است. بازسازی غزه ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار پول نیاز دارد.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد که ما با ریاست شورای همکاری خلیج فارس، شرکای خود را تشویق می‌کنیم تا به بهترین چارچوب امنیتی منطقه‌ای و تضمین ثبات منطقه فکر کنند.

وی همچنین با هشدار درباره خطر گسترش درگیری‌ها در منطقه تاکید کرد: باید آتش بس در غزه برقرار و به جنایات فجیع علیه فلسطینیان پایان داده شود.

وزیر خارجه قطر افزود: ما به تلاش‌ها و فشارها جهت رسیدن به توافق آتش بس در غزه ادامه خواهیم داد.

همچنین وزارت خارجه قطر مجدداً از شورای امنیت خواست تا تصمیم عادلانه‌ای برای پذیرش عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل اتخاذ کند.

«باسم نعیم» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس شب گذشته اعلام کرد: هدف ما از همان لحظه اول مشخص بود و به دنبال رسیدن به آتش بس و توقف کامل کشتار و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غزه و محافظت از مردم خود بودیم و به همین منظور نرمش و انعطاف پذیری زیادی در مذاکرات از خود نشان دادیم.

وی در ادامه تاکید کرد: . اما همانطور که همه از جمله میانجی‌ها و طرف‌های بین‌المللی می‌دانند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر در راستای اهداف شخصی خود و با هدف ماندن در قدرت نمی‌خواهد به توافق آتش بس برسد و به همین دلیل توافق را رد و حمله به شهر رفح را آغاز کرد. ما به میانجی‌ها گفتیم که مذاکرات به بن‌بست رسیده اما اگر دشمن صهیونیستی به ویژه نتانیاهو با شرایط مقاومت برای دستیابی به آتش بس موافقت کند ما می‌توانیم مذاکرات را از سر بگیریم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.