دیدار و رایزنی نخست وزیر مالزی با اسماعیل هنیه

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز (دوشنبه) در رأس هیاتی با «انور ابراهیم» نخست وزیر مالزی که به دوحه قطر سفر کرده است، دیدار و درباره تحولات غزه گفت‌وگو کرد.

خبر مرتبط
جزئیات دیدار رئیس سازمان اطلاعات ترکیه با اسماعیل هنیه

جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای از دیدار روز یکشنبه «ابراهیم کالین» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه و هیات همراه او با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش در دوحه خبر داد.

۲ طرف در این دیدار به بحث و تبادل‌نظر درباره آخرین تحولات جنگ علیه غزه، تلاش‌های صورت گرفته برای حصول توافق آتش‌بس و توقف نسل‌کُشی فلسطینی‌ها در نوار غزه، موافقت حماس با طرح پیشنهادی میانجی‌گران برای آتش‌بس و حمله زمینی اخیر رژیم صهیونیستی به رفح پرداختند.

هنیه ضمن قدردانی از تلاش‌های مالزی در راستای کمک‌رسانی به مردم غزه، مواضع دیپلماتیک این کشور را ستود و بر ضرورت امدادرسانی فوری به ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.