صدور کیفرخواست پرونده سرقت مسلحانه بزرگراه صدر/ جزییات ماجرا چه بود؟

علی صالحی روز دوشنبه در نشست شورای عالی قضایی از صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده سرقت مسلحانه بزرگراه صدر خبر داد.

خبر مرتبط
اعترافات متهمان زورگیری اتوبان صدر؛ از ترس به شمال فرار کردیم!

سارقان زورگیر اتوبان صدر به رسانه‌ها گفته‌اند که «ما از قبل طعمه را شناسایی نکرده‌ بودیم. در اتوبان بودیم که دیدیم شیشه ماشین آن آقا پایین است و گوشی گران‌قیمتی هم در دست دارد. همانجا تصمیم گرفتیم گوشی او را سرقت کنیم.»

۲۱ فروردین ویدیویی از اقدام به زورگیری با استفاده از سلاح سرد در اتوبان صدر در فضای مجازی منتشر شد و در پی آن مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد: «با انتشار فیلم سرقت به عنف از سرنشین یک دستگاه خودرو سواری توسط چهار نفر سارق با سلاح سرد و شنیده شدن صدای تیراندازی در فیلم، تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به صورت شبانه روزی در حال انجام است.»

۲۶ فروردین پلیس تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری متهمان زورگیری اتوبان صدر خبر داد و اعلام کرد: متهمانی که چند روز پیش با استفاده از سلاح سرد اقدام به زورگیری به منظور موبایل قاپی در اتوبان صدر کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

این مجرمان ۲۷ فروردین، صحنه حادثه را در حضور رسانه‌ها و پلیس بازسازی کردند و با ابراز ندامت گفتند که بیشتر در مناطق بالای شهر اقدام به سرقت و کف زنی می کردند و حتی در روز حادثه یک گوشی قاپی هم در بزرگراه بعثت داشته‌اند.

صالحی همچنین با اشاره به رسیدگی‌های انجام‌شده پیرامون پرونده سرقت در اتوبوس‌های بی‌آرتی پایتخت گفت: پس از انتشار فیلم مربوط به ضرب و جرح یک نفر در اتوبوس‌های بی آر تی تهران، پرونده قضایی این موضوع تشکیل و پس از بررسی‌های صورت گرفته، متهمان این پرونده دستگیر شدند؛ در نهایت روز گذشته کیفرخواست متهمان این پرونده به اتهاماتی از جمله سرقت تعزیری از طریق جیب‌بُری، شرکت در ضرب و جرح عمدی با زنجیر، توهین، مشارکت در تهدید با چاقو و تبانی برای بردن مال غیر همچنین اخلال در نظم عمومی، صادر شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.